logo

Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan Van Yukarı Balçıklı İlkokulu’na Yardım

Zübeyde Hanım Anaokulu gelenek haline getirdiği köy okullarına yardımlarını sürdürüyor. Bu yıl yardım kampanyası için Van Yukarı Balçıklı ilkokuluna yardım ediyor.

 

Artvin merkezde hizmet veren Zübeyde Hanım Anaokulu yardıma muhtaç köy okullarına yardım elini uzatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde benzer projelere imza atan Zübeyde Hanım Anaokulu bu kez Van Yukarı Balçıklı İlköğretim öğrencilerine yarım elini uzattı.

Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Müdürü Ayten Akay okul öğretmenleri ve öğrencilerin, düzenlediği kampanya ile Van Yukarı Balçıklı İlköğretim okuluna kırtasiye, oyuncak ve giyecek yardımında bulundu. Yardımlaşma ve dayanışmayı öğrenen minikler aynı zamanda kardeş okulunda yaşayan miniklerin ihtiyaçlarını gönüllerinden geldikçe tamamlamaya çalışıyorlar. Topladıkları yardım malzemelerini kutularla elleriyle yerleştiren okul yönetimi ve öğrenciler, kargo aracılığıyla Van Yukarı Balçıklı İlköğretim okuluna gönderdiler. Balçıklı ilköğretim okulu öğretmenleri aracılığıyla öğrencilere dağıtılan Kırtasiye, Oyuncak ve giyecekler için Vanlı öğrenciler kardeş okullarına teşekkür etmeyi ihmal etmediler. Okul Müdürü Ayten Akay; ”Minik öğrencilerin ve değerli velilerin gönüllerinden koparak paylaştıkları yardımlar küçük öğrencilerin büyük mutluluklar yaşamasına sebep oldu. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen değerli velilerimize, Milli Eğitim Müdürümüze, Akınlar Kırtasiye, Gazihan Kırtasiye ve Özenç Kırtasiye ye Zübeyde Hanım Anaokulu olarak teşekkür ederiz” dedi.

Share
1583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?