logo

Zübeyde Hanım Anaokulundan ‘Her Kapak Bir Umut’ kampanyası

Artvin Zübeyde Hanım Anaokulu Engelleri aşalım sloganıyla “Her Kapak Bir Umut” projesini başlattı. Proje ile amaç engelli bir bireye umut olabilmek.

Artvin Zübeyde Hanım Anaokulu Engelleri aşalım sloganıyla “Her Kapak Bir Umut” projesini başlattı. Bu proje kapsamında her türlü plastik kapağın toplanarak kutulanması amaçlandı. Artvin Merkez’deki Zübeyde Hanım Anaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri Artvin’deki okullar ve kurumlara el emeği göz nuru hazırladıkları kutuları dağıtarak başlattılar. Tek amaçları tekerlekli sandalyenin Artvin’e gelmesini sağlayarak, ilimizdeki engelli bir bireye umut olmak. Zübeyde Hanım Anaokulu idaresi bu kapsamda bir çağrıda bulunarak “ Haydi Zübeyde Hanım Anaokulu Ailesi ve Artvin halkı, desteklerinizi bekliyoruz” denildi.

Anaokul tarafından başlatılan bu kampanya kapsamında hazırlanan kutular birçok resmi kurum ve markete bırakılırken, yapılan çağrılar ile kampanyaya destek olunması talebinde bulunuldu. Kampanyaya destek gelmeye başlarken, kampanyanın önümüzdeki Nisan ayı sonlarında sona ermesi ve bu yıl ki eğitim öğretim sezonu bitmeden toplanan kapaklar karşılığında bir veya daha çok tekerlekli sandalyeyi Artvin’e getirterek bir veya birkaç engelliye umut olmak hedeflendi.

Kampanyaya katılımın yoğun olması beklenirken, sizlerde bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız eğer Zübeyde Hanım Anaokulu ile bağlantıya geçebilir ya da evinizde ve işyerlerinizde biriktirdiğiniz kapakları hazırlanıp bir çok resmi kurum veya markete bırakılan kutuların içerisine bırakabilirsiniz.

Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?