logo

Yusufeli’nin İlk Resmi Terminali

Yusufeli’nin yeni yapılan ilk resmi terminali yetki belgesini aldı.

 

İlçe merkezindeki trafik akışını rahatlatmak amacıyla yapılan Yusufeli Belediyesi Terminali, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından verilen yetki belgesi ile Yusufeli’nin ilk resmi terminali oldu.

Yusufeli Belediyesi, ilçe halkının daha güzel ve daha konforlu bir ortamda hizmet alması için ilçenin şehirlerarası taşımacılık yükünü kaldıracak kapasitede bir terminal alanı inşa etti. Eski terminalin merkezi konumda olması, ilçenin göbeğinde araç trafiğine yol açıyor ve vatandaşların günlük yaşamı içerisinde sıkıntılara sebebiyet veriyordu. Merkez Mahalle Eski Pazar yolu kenarında yapılarak hizmete açılan Belediye Terminali ile bağlantılı olarak araç park alanlarında da çalışmalar başlatıldı.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçede yeni bir hizmet yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek yeni terminalin, ilçe merkezindeki trafik karmaşasına çözüm bulmak adına ortaya çıktığını söyledi.

Eyüp Aytekin; “Ortak yaşam alanlarımızı düzene koyma gayesiyle trafik sorununa çözüm bulmak için çalışıyoruz. Halkımızın caddelerdeki araç düzensizliği şikâyetleri ve otopark talepleri hep gündemimizdeydi. Önümüzdeki aylarda, minibüslerin park alanlarını tekrar düzenleyeceğiz ve köy minibüslerinin kalkış noktalarını da yeniden belirleyeceğiz. Yine trafiği rahatlatmak için kamyonculara ilçe girişinde kamyon park alanı oluşturuyoruz. İlçe merkezindeki araç yoğunluğunu azaltmak amacıyla Belediye Meclisi ve ilçe trafik komisyonun aldığı karar gereği parkmatik uygulaması başlatmıştık. Parkmatikte bazı aksaklıklar olduğunu biliyoruz ve vatandaşlarımızın şikayetleri doğrultusunda yaşanan aksaklıkları tekrar değerlendireceğiz ve oluşan sorunları önümüzdeki süreçte çözmeye çalışacağız” diye konuştu.

Yusufeli Belediye Meclisi, T2 yetki belgeli Yusufeli’nin ilk resmi terminalinde yolcu taşıma işi yapan araçlardan 2016 yılı içerisinde ücret alınmamasına karar verdi.

 

Share
1460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?