logo

Yusufeli’nde İş Makinesi Dereye Uçtu: 1 Yaralı

Yusufeli ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle yol açma çalışmalarında görev yapan İl Özel İdaresi’ne ait dozer Bıçakçılar Köyü’nde dereye yuvarlandı. İş Makinesinin operatörü Sebahattin Kaşıkçı, yaralandı ancak hayati tehlikesi yok.

is makinesi nehre dustuYusufeli ilçesinde yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Yusufeli ilçe merkezi ve köylerinde sel büyük hasar verdi. Sel olayında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, büyük çapta maddi hasar meydana geldi. İlçede halen beş köye ulaşılmaya çalışılırken özellikle ulaşım yolu yıkılan Bıçakçılar Köyü’ne ise tali yollardan ulaşılabildi. Köy muhtarı İbrahim Yazıcıoğlu, selin büyük hasara neden olduğunu belirterek sel olayında herhangi bir can kaybının yaşanmamış olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Yaraların sarılması için devletten destek beklediğini de belirten Yazıcıoğlu, Yusufeli Kaymakamı İbrahim Dereci ile Yusufeli il genel meclis üyelerinin köye ulaştıklarını ve yaraların sarılacağına dair söz verdiklerini ifade etti.

Dozer düştü, bir yaralı

Öte yandan Bıçakçılar Köyü’nde yaşanan sel olayı nedeniyle ilçeyle köyün bağlantısını sağlayan köy yolu da sular altında kaldı. Sel sularının çekilmesinin ardından sular altında kalan yolu yeniden ulaşıma açmaya çalışan İl Özel İdaresi’ne ait iş makinesi çalışırken, dereye düştü. Olayda iş makinesinin operatörü Sebahattin Kaşıkçı yaralanırken, yaralı olan operatör Yusufeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Operatörün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Nusret Durur

Etiketler: » »
Share
3210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?