logo

Yusufeli’nde Çiftçinin Yüzü Gülüyor

Yusufeli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adem Çokadar ilçede yürütülen tarım çalışmaları hakkında Artvin Çay Tv Bölge Temsilcisi Nusret Durur’a açıklamalarda bulundu.

 

Yusufeli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adem Çokadar Yusufeli ilçesinde mikroklimal iklim özelliğinden dolayı üzüm, incir, şeftali, karpuz, kavun ve diğer sera ürünleri, zeytin, turunçgil ve aklımıza gelmeyen bir çok ürün yetiştirilebildiğini ifade etti. Çokadar açıklamalarında; “ Kurumumuzda proje desteklemeleri ile modern kapama meyve bahçeleri oluşturmaya başladık. Bölgemiz Ardahan, Kars, Erzurum, Artvin sınırında olduğu için ürün pazarlaması konusunda da sorun yaşanmayacaktır. İnşallah ilçemiz baraj sonrasında da yine bölgede değerliliğini fazlasıyla taşıyacaktır. Her türlü konuda bizleri destekleyen İlçe Kaymakamımıza ve müdürlüğümüze  teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Çiftçi Masar Özdemir ise çiftçinin Yusufeli ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışmalarından memnun olduğunu dile getirerek çalışmaların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü anlattı. Masar Özdemir, “Yusufeli çok değerli bir toprak yapısına sahip. Yeter ki halkımız üretmek istesin. İlçemiz verimlilik olarak ülke ortlamasının üstünde verim özelliğine sahip. Yapmış olduğumuz faaliyetlerle memleketimize örnek olabildiysek bu bizi çok memnun edecek. İlçe müdürlüğümüze de desteklerinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Share
1609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?