logo

Yusufelililer Aynı Sofrada İftarını Açıyor

Yusufeli Belediyesi’nin başlattığı halka açık iftar yemekleri ile Yusufeli halkı bir arada, aynı sofrada iftarını açıyor.

Yusufeli Belediyesi’nin organizesiyle 4 yıl önce ilçe merkezinde verilmeye başlanan ve 2 yıldır diğer mahallelerin de dahil edildiği halka açık iftar yemekleri ile Yusufeliler aynı sofrada iftar açıyor.

Yusufeli’nde Fevzi Çakmak Caddesi, Merkez Cami yanında verilen iftar yemeğinde meclis üyeleri de yemek kazanlarının başına geçerek halka iftar yemeği dağıttılar.

İftar yemeğine katılan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, belediye olarak halka açık iftar yemeği programı düzenlemelerinin sebeplerini açıkladı ve ramazan ayının paylaşma, birlik ve bütünlük içerisinde olma ayı olduğunu hatırlatarak bir ibadetin tadını, keyfini hep birlikte yaşamak amacında olduklarının altını çizdi. Merkez Mahallenin ilk iftarına katkı sağlayan Limak İnşaat ve diğer mahalle iftarlarına yardımlarıyla destek olan hayırseverlere teşekkür eden başkan Eyüp Aytekin, “başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden azat olan ramazan ayını birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetler yapılırken, koşuşturan mesai arkadaşlarıma, sizlerin huzurunda ayrıca teşekkür ediyorum. Kadir Gecesi de dahil olmak üzere her cuma burada olacağız” dedi.

İlçe merkezinde 17 ve 24 Haziran Cuma günleri ile Kadir Gecesi olan 1 Temmuz Cuma günü ile beraber 3 iftar yemeği daha verileceği öğrenildi.

Share
604 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?