logo

Yusufelili Gençler ‘Ayı Hamamı’nda Serinliyor

Artvin’in Yusufeli Bostancılar köyünde yaşayan gençler havaların ısınmasıyla kendilerini ‘Ayı Hamamı’ olarak bilinen su birikintisine atıyor.

Artvin’in Yusufeli Bostancılar köyünde yaşayan gençler havaların ısınmasıyla kendilerini ‘Ayı Hamamı’ olarak bilinen su birikintisine atıyor. Gençler, serin sularda yüzerek sıcaktan bir nebze olsun kurtulmaya çalışıyor.

Yusufeli ilçesinin Bostancı köyü sınırlarında bulunan ve geçmiş yıllarda ayıların dağdan inerek yıkandığı yer olması nedeniyle “Ayı Hamamı” ismi verilen bölge, tatildeki gençlerin yüzme havuzu oldu. Yaz döneminde hergün serinlemeye buraya geldiklerini anlatan lise son sınıf öğrencisi Onur Duman, “Su öğlenleri soğuk olmuyor, güzel oluyor, akşamları soğumaya başlıyor. Yaz döneminde hergün buraya yüzmeye, yıkanmaya geliyoruz” dedi.

Dağların arasında akan derelerin oluşturduğu şelaleler Bostancılar köyü yakınlarında adeta bir havuz şeklini almış. Sıcak havalarda tertemiz akarsu ile doğal bir havuz görünümüne bürünen su birikintisi gençlerin eğlence kaynağı olmuş.

‘Ayı Hamamı’ önümüzdeki günlerde Yusufeli barajının yapılması nedeniyle ilçe ve köylerinin büyük bir çoğunluğunun sular altında kalacağı Yusufeli ilçesinin son doğal güzelliklerinden biri olarak görülüyor.

Share
1927 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?