logo

Yusufeli’de İhale Süreci Başladı

Yusufeli’nin yeni yerleşim yerinde alt yapı çalışmasında ihale aşamasına gelindi TOKİ Yusufeli İlçesi Alt Yapı Projelerini DSİ’ye İletti ve İhale Süreci Başladı

Toplu Konut idaresi Yusufeli ilçesi Alt Yapı Projelerini DSİ’ye iletti ve ihale süreci başladı.

Toplu Konut İdaresi tarafından ihalesi yapılan ve Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.’nin yükleniminde bulunan “Artvin-Yusufeli İlçesi ve 20 Köyde Kentsel Yeni Yerleşim Alanına ait İnşaat Öncesi, İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmetleri İşi” kapsamında Artvin İli, Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Alanı Genel Altyapı İşi’nin ihale edilmesine yönelik tüm evraklar DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan’a teslim edildi. Yusufeli yeni yerleşim yerine ilişkin TOKİ ile ilgili resmi süreçte başlamış oldu.

Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Alanı Genel Altyapı Projeleri teslim alındıktan sonra DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü’nce ihale hazırlıklarına başlanıldı. DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan ihale için EKAP’a Nisan ayında giriş yapılacağı akabinde de Mayıs ayı sonunda ihalenin yapılacağı ifade etti. Alt yapı işinde, ihale sürecinde bir gecikme olmaması halinde Haziran ayı sonunda işi alacak olan yüklenicinin işe başlaması ön görülmekte.

Bilindiği üzere TOKİ tarafından yapılması planlanan Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Yerindeki altyapı çalışmalarının gecikmesi üzerine; iş DSİ tarafından devralınmış ve 03.03.2015 tarihinde Toplu Makinalı Çalışma başlatılarak Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Alanı Genel Altyapı İşi ihalesi yapılıncaya kadar Yeni Yerleşim Yerinde tesviye kazılarına başlanıldı.

20.03.2015 tarihinde ilave iş makinalarının gelmesi ile DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğünce yürütülen Toplu Makinalı Çalışma alanı genişletildi. Sakut Deresindeki 1. etapta yürütülen çalışmalara ilave olarak Batı Bölgesinde Tekkale tarafındaki 3.etapta da kazı çalışmaları başlatılarak ve toplamda 100 000 metre küp kazı yapıldı. Ayrıca 2. Etap olarak adlandırılan Yusufeli Bölgesinde de kazı çalışmalarına Nisan ayı ortasında başlanılacağı belirtildi. Toplu Makina Çalışmasının DSİ tarafından yapılacak olan alt yapı ihalesi akabinde yükleniciye devir edilmesine kadar süreceği ve bu süre zarfında hiçbir makinanın çalışma bölgesinden alınmayacağı bilgisi alındı.

Etiketler: » » »
Share
3338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?