logo

Yusufeli’de Artvin Belediye Güreş Takımı Rüzgarı Esti

Artvin Belediyesi Güreş Takımı 11-12-13 Yaş Arası Artvin İl Birincilik yarışmasın da 18 sporcuyla katıldığı müsabakalarda 9 Birincilik,3 İkincilik, 2 Üçüncülük elde ederek başarılarına yenisi eklemeyi başardı.

Yusufeli Spor salonun da yapılan şampiyona da Artvin Belediyesi Güreş Takımı 18 Sporcuyla katıldığı yarışmalar da 14 sporcusu madalyayla dönmesini bildi.

26 kilogramda Tahsin Öztürk, 29 kilogramda Kerim Demir, 53 kilogramda Alperen Güven 11 Yaş gurubu müsabakaların da Altın madalya aldı.  13 Yaş gurubu arasın da ise 35 kilogramda Kürşat Demir,42 kilogramda Olgun Suvari,59 kilogramda Yalçın Büyük, 66 kilogramda Çetin Doğan ve 73 kilogramda ise Cengizhan Çelik rakiplerini tek tek yenerek altın madalya aldılar.

47 kilogramda Mert Albayrak,53 kilogramda Sefer Söyer,32 kilogramda Kadem Öztürk Gümüş madalya alırken, 35 kilogramda Batuhan Aksamaz ve 59 kilogramda Zafer Soyer Bronz madalya aldı.

Artvin Belediyesi Güreş Takımının hocası Zaza Vardidze; “18 sporcuyla katıldığımız şampiyona da 14 sporcumuz madalyayla alması, inanın beni ve takımımı çok mutluyum etti.  5 aylık ekip olmamıza rağmen başarılara devam etmemiz beni gururlandırıyor. Bu ekibin oluşmasın da bizlere büyük katkı sağlayan Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye ardından da Kulüp Başkanımız Aydemir Akköy bana ve sporcularımıza sonuna kadar güvenip inandığı için çok teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: » » »
Share
1445 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?