logo

Yusufeli Kadın Meclisinden Yeni Bir Uygulama: Doğum Sepeti

Artvin ve ilçelerinde bir ilk olan, Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yönetmeliği çerçevesinde kurulan Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi Çalışma Grubu, yeni doğum yapan kadınlar için doğum sepeti uygulamasını başlattı.

yusufeli-kadin-meclisiKadınlara yönelik çalışmalar yapmak ve ilçedeki sosyal problemlere kadın eli değmesini sağlamak için özveriyle, azimle çalışan Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi, Artvin ve ilçelerinde ilk defa kurulan bir meclis olma özelliğini taşıyor.  Yaptığı genel kurulla yönetimini belirleyen kadın meclisi ilk faaliyeti olarak kadınlar gününde “Kadına Şiddete Hayır “konulu bir programla Yusufeli kadınlarıyla bir araya gelmişti. Yusufeli Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı seçilen Hafize Tekin, özellikle kadın ve çocuklar konusunda hassas olunacağını dile getirdi ve “Toplumsal duyarlılığın artırılması ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi için meclisimiz elinden geleni yapacaktır. Belediye kadın meclisi olarak tüm imkanlarımızla kadınların yanında olacağız” Dedi.

“Doğum Sepeti”

Yeni doğum yapan kadınlar için doğum sepeti uygulamasını başlatan Kadın Meclisi Çalışma Grubu, ilk ziyaretini dün gerçekleştirdi. Yeni doğmuş bir bebeğin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan sepette, anneliğe yeni adım atan veya anneliği yeniden yaşayan kadınlara çam sakızı çoban armağanı mahiyetinde hediyeler sunuldu.

“Hizmetler devam edecek”

Gönüllü çalışma grubu olan Kadın Meclisi, kadınlara ve çocuklara yönelik sosyal aktiviteler yanında, hasta ziyaretleri, giysi yardımları, taziye ziyaretlerinde yemek hizmeti, hasta ve çocuk bezleri yardımı gibi uygulamaları gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kadın Meclisi Çalışma Grubu, kısa sürede kurulmasına rağmen çok başarılı işlere imza attı. Kadın Meclisi, geçtiğimiz günlerde İslam’da Kadın ve Kadının Önemi konulu konferans da düzenlemişti.

Etiketler: » »
Share
1997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?