logo

Yusufeli İlçesine Yeni Hâkim ve Savcı Atandı

Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Sevim Yavuzer ilk görev yeri olan Yusufeli ilçesine hakim olarak atandı. Aynı zamanda Yusufeli ilçesine atanan Savcı Tuğçe Günal da görevine başladı.

Yusufeli ilçesi hakkında fazla bir bilgisi olmadığını ifade eden Hakime Sevim Yavuzer buraya geldikten sonra doğasıyla, tabiatıyla, Kültürüyle sevecen insanlarıyla ilçeyi çok beğendiğini vurgulayarak. “Bu güzel ilçede çok iyi hizmetler vereceğimi umuyorum. Adlı olayların fazla yaşanmadığı bir ilçe olarak yeni Yusufeli’nin hayata geçmesiyle yepyeni bir ivme kazanacaktır. Halkımızın devlete olan bağlılığı, güvenirliliği, bütünlüğü birlik ve beraberliği sayesinde biz de burada temiz duygularla yasaların vermiş olduğu yetkiler dâhilinde görev yapacağım” dedi.

Bu arada Yusufeli ilçesine atanan Savcı Günal’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Gazeteci Nusret Durur, “inşallah ilçemizde güzel hizmetler yaparsınız Yusufeli güzel bir memleket insanı ve doğası ile harikalar diyarıdır. Bölgemiz aynı zamanda turizm bölgesi ve tarihi yapıları ile dikkat çekiyor. Yusufeli’nde görev yapmak bir ayrıcalıktır bizde gazeteci olarak kamu görevi yerine getiriyoruz el ele verip ilçemiz için çalışacağız” dedi.

Anlamlı ziyarette görüşlerini bildiren Savcı Tuğçe Günal; “Yusufeli’ni bilmiyordum fakat Artvin’i biliyordum. Yusufeli’ne tayinim çıktığı için çok sevindim arkadaşlarıma benim tayinim Yusufeli’ne çıktı dediğimde herkes çok şanslısın dediler. ilk tayin yerim Yusufeli. Ben Ankara hukuk mezunuyum” dedi.

Etiketler:
Share
1958 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?