logo

Yusufeli İlçesinde Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı kapsamında Yusufeli ilçesinde bisiklet dağıtımı yapıldı.

 

Sağlık Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında, Artvin ilçelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlemiş olduğu ilkokul, ortaokul ve yatılı bölge okullarındaki öğrencilere yönelik bisiklet dağıtımına başlandı.

Bu kapsamda ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde Merkezde başladığımız dağıtıma Yusufeli ilçesinde devam edildi. Düzenlenen törene; Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Artvin Halk Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Fatih Aksoy, ilçe mülki idare amirleri, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bisiklet dağıtımı vesilesi ile törende konuşma yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Güleç, yaşamı kaliteli hale getirmenin bir yolunun da yaşama hareket katmaktan ve obezite ile mücadeleden geçtiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığı ve Mili Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği sağlıklı yaşam ve sporun hayatımıza katkısını artırma adına, bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen çocuklarımıza bugün bisiklet dağıtımı yapacağız. Hastalık gelmeden nasıl kaliteli bir hayat sürdürebiliriz. Bunun için çalışıyoruz” dedi. Güleç konuşmasını bisikletlerin hayırlı olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından, İlçe Kaymakamı Ömer Dereci ve protokol üyeleri tarafından, ilçe genelindeki okullarda öğrenim gören öğrencilere, 49 adet bisiklet dağıtıldı.

Share
620 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?