logo

Yusufeli-Erzurum Karayolunda Kaya Tehdidi Yaşanıyor

Artvin’de Yusufeli-Erzurum karayolunda yamaçlardan düşen kayalar sürücülere korkulu anlar yaşatıyor. Sürücülerin yollara yamaçlardan düşen kayalar nedeniyle her gün büyük tehlikeler atlattıkları bu güzergahta önlem alınmaması durumunda büyük kazaların yaşanması an meselesi olarak görülüyor.

Yusufeli ilçesinde baraj inşaatları nedeniyle değiştirilen yol güzergahlarında yamaçlardaki kayalar sürücüler için tehlike oluşturuyor. Yusufeli-Erzurum karayolu üzerinde yamaçtan düşen kaya kütleleri nedeniyle çeşitli noktalarda ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Düşen kayalar nedeniyle karayolunun zaman zaman ulaşıma kapandığı güzergahta, sürücüler kayalara karşı önlem alınmasını istiyor.

Artvin’de yamaçtan düşen kaya kütleleri nedeniyle ilçe karayolları değişik zamanlarda ulaşıma kapanmıştı. Bu güzergahta zaman zaman bir çok trafik kazasının yaşandığı bilinen bir gerçek iken vatandaşlar talihsiz olaylar yaşanmadan ve canlar yanmadan önlemlerin alınmasını talep ederken, aynı güzergahta çelik kafes sistemi ile yamaçlarda önlem alınmasının belirgin bir şekilde faydalı olduğu gözleniyor. Çelik kafes sisteminin yamaçlardan düşen kaya parçalarına engel olduğunu gören vatandaşlar, Artvin-Yusufeli güzergahının tümüne aynı önlemin alınmasının can ve mal kaybının önüne geçeceğini belirtiyorlar.

Share
525 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?