logo

Yusufeli Ekibi Rafting Türkiye Üçüncüsü Oldu

Rafting Türkiye Şampiyonası R/4 3.Ayak Yarışları Dalaman Atatürk Köprüsü mevkiinde Dalaman Çayı’nda yapıldı.

 

Rafting Türkiye Şampiyonası R/4 3.Ayak Yarışları Dalaman Atatürk Köprüsü mevkiinde Dalaman Çayı’nda yapıldı.

Sprint, H2H (kafa kafaya) Slalom ve Nehir inişi olarak 3 etapta düzenlenen yarışlar da 30 hakem, 24 takım 200 sporcu katıldı.

Muğla Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi, Muğla İl Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğü, Gelişmekte Olan Spor Branşları Rafting Federasyonunun ev sahipliğinde düzenlenen yarışlar 3 gün boyunca devam etti.

U19-Açık Yaş Bay ve Açık Yaş Bayan kategorilerinde yarışan takımlar kıyasıya mücadele etti. Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü 2 takımla katıldığı Şampiyonada U19 takımı Genel Klasmanda 3. lük kupası alarak Açık Yaş’ta yarışan takım 5. oldu. Yarışlara, belediye spor kulübü sporcularından; Enes Bedir Aytekin, Mertol Eğilmez, Alperen Kırbıyık, Rıdvan Küçükalkan, Mert Anıl Aksu, Gökhan Eren, Barış Özçelik, Mustafa Coşkun, Doğanay Sucu ve Berkay Çınar katıldı.

Türkiye Rafting şampiyonasında kafile başkanlığı yapan Yusufeli Belediyesi Veteriner Hizmetler Müdürü Mehmet Akıllı, “Takımımızın Genel Klasmanda kazandığı 3. lük kupası ile eve dönüyoruz. Şampiyona süresince bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan Dalaman Kaymakamımıza ve Dalaman Belediye Başkanımıza, şampiyona organizasyonunu yapan Rafting Asbaşkanlığımıza ve şampiyonada görevli tüm heyete teşekkür ediyoruz. Yine ilçemizde Rafting sporunun gelişmesi ve büyümesi için yoğun çaba sarf eden Belediye Başkanımız Eyüp Aytekin Bey’e de minnettarız. Bu spora gönül veren kulübümüz Rafting takımı sporcularına ve ailelerine emekleri için teşekkür ediyor, elde edilen dereceden dolayı tebrik ediyoruz.” dedi.

Yarışma sonrası sporcuların ziyaret ettiği Başkan Aytekin, sporculara teşekkür ederek, “Rafting ve kano ilçemiz için önemli spor branşları. Gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Şampiyona sonrası farklı parkurlarda en iyi dereceyi alan takımlar kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?