logo

Yusufeli Belediyesi’nden Yeni Ödeme Noktası

Yusufeli Belediyesi, e-belediye sisteminden sonra, su faturaları için alternatif ödeme noktalarına bir yenisini daha ekledi.

Faturamatik Anonim Şirketi ile Yusufeli Belediyesi arasında yapılan sözleşmeye göre,  su faturaları, şirketin bayiliğini alan Yusufeli esnaflarından Mustafa Bakırcı’nın sahibi olduğu ‘Mavi Bilişim’ adlı işyerinden ödenebilecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Ödeme Kuruluşu Lisansını almış olan Faturamatik A.Ş. bayisi Mavi Bilişim tarafından yapılan tahsilâtları banka alt yapısı ve güvencesinde Yusufeli Belediyesi kurum hesabına aktaracak. Vatandaşların su kullanım ücretlerini, teknolojik gelişmelerin ışığında güvenli bir şekilde ödeyebilecekleri faturamatik sözleşmesi 3 yıllığına imzalandı. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve Faturamatik Anonim Şirketi Yetkilisi Eyüp Kaynar’ın imza attığı sözleşme ile vatandaşlar artık, banka ve e-belediye sistemine ek olarak farklı bir ödeme noktasından da yararlanabilecekler. Merkez Mahalle İnönü Caddesi üzerinde Yeni Terminal binasında bulunan Mavi Bilişim adlı işyerine giden aboneler, mesai saatleri kıstasına bağlı olmadan su faturalarını 1lira hizmet bedeli karşılığında tahsil ettirebilecekler.

Yusufeli Belediyesi, vatandaşların su ve benzeri kullanım ücretleri için daha önce de e-belediye Sistemini hizmete sokmuştu. Yusufeli Halk Bankası ile sözleşme yapan Yusufeli Belediye Başkanlığı, Türkiye’nin her yerinden Yusufeli Belediyesinin resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki E-Belediye menüsüne girerek vatandaşların borçlarını sorgulayabilmelerine ve ödemelerini bankamatik kartı veya kredi kartı ile web sayfası üzerinden gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamıştı. Vatandaşlar, ev veya işyerlerinden internet aracılığı ile diledikleri saatte su faturalarını, emlak, çevre ve temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergilerini ödedikleri gibi arazi, arsa ve bina rayiç bedelleri, inşaat maliyet değerleri ve benzeri bilgileri de sistem üzerinden görebiliyorlar. Bunun yanı sıra internet bankacılığı üzerinden veya Halk Bankası şubelerinden ve ATM’lerinden de borç ödemeleri yapılabiliyor ve otomatik talimat verilebiliyor.

 

Etiketler: » » »
Share
704 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?