logo

Yusufeli Belediyesinden Çok Amaçlı Tesis

Yusufeli Belediyesi ilçede uzun zamandır eksikliği hissedilen bir meseleye daha çözüm bulmak için harekete geçti.

Ülkemizde meşhur olan Yusufeli balının üretilmesi sonrasında, bu balların pazarlanması ve sunumunun yapılacağı herhangi bir mekanın bulunmaması bal üreticilerini sıkıntıya sokmakta idi. İşte bu ihtiyaca binaen Belediye olarak ilçe merkezinde çok amaçlı bir iş merkezi şeklinde inşa edilen bir bina Yusufeli bal üreticileri birliğine tahsis edilerek Yusufeli balının pazara sürülmesine katkıda bulunacak.

Yusufeli Balını tanıtmak amacıyla 148 metrekarelik bir alanda, yığma bina şeklinde yapılan iş merkezinin zemin katında 7 adet, üst katında ise 3 adet işyeri yer alıyor. İş merkezinin çok amaçlılığı sadece bunlarla sınırlı değil. İlçe merkezindeki balık satan esnafı bir araya toplamak için balıkçılara verilecek işyerlerinin yanında ayrıca Merkez Mahalle Muhtarlığı ve Muhtarlar Birliğine de yer tahsisi yapılacak. Bunların yanında küçük toplantıların yapılabileceği bir salon ve sivil toplum örgütlerinin kullanabileceği bürolar da iş merkezinde yer alacak. Ayrıca ilçenin merkezi yerinde bulunan terminal alanı da trafiği rahatlatmak amacıyla iş merkezinin altına alınacak.

Çalışmalarına halen devam edilen iş hanında toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında belediyede istihdam edilen TYÇP elemanları çalışıyor.

Etiketler: » » » »
Share
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?