logo

Yusufeli Arıcılarına Destek Yağmuru

Yusufeli İlçesi ve Köylerinde Ana Arı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi, arıcıların yüzünü güldürdü.

Projesi, Yusufeli Bal Üreticileri Birliği Başkanlığınca hazırlanan, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünce finanse edilen ve Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce uygulanan, Yusufeli İlçesi ve Köylerinde Ana Arı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi, arıcıların yüzünü güldürdü.

Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü resmi internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “Projesi, Yusufeli Bal Üreticileri Birliği Başkanlığınca hazırlanan, Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğünce finanse edilen ve İl Müdürlüğümüzce uygulanan, Yusufeli İlçesi ve Köylerinde Ana Arı Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi, arıcıların yüzünü güldürdü. Uygulanmakta olan, proje ile Birlik üyesi 30 arıcımıza 4 bölmeli 10’ar adet ruşet kovan, 10’ar adet aktif arılı kovan, her birine 1’er adet güneş enerjili elektroşoklu çit sistemi, 10’ar adet ana arı ızgarası ve larva transfer çıtası, 2’er adet larva kaşığı ve yüksük kalıbı, 1’er adet mum eritme kabı, 2’er adet ana arı hapis çerçevesi çiftli, 5’er adet ana arı işaret boyası, 120’şer adet ana arı kafesi ve 10’ar kg. temel petek dağıtımı kura çekilerek yapılmıştır. Ordu Arıcılık Enstitüsü Müdürlüğünden de eğitim ve uygulama uzmanı görevlendirilmiştir” denildi.

Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu Projenin yetiştiricilere, Yusufeli’ne ve Artvin’e hayırlı olmasını diledi.

Share
1048 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?