logo

Yusufeli AK Parti İlçe Teşkilatından Açıklama!

Yusufeli AK Parti Teşkilatı Hukukçusu Av. Ali Yiğit, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleşen mahalli idareler genel seçim sonuçlarının ardının yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Yiğit yaptığı açıklamada; “Yusufeli Ak Parti Teşk. Hukukçusu Av. Ali Yiğit’in yaptığı açıklamada; “Kamuoyuna saygıyla duyurulur; 31 Mart 2019 Pazar günü mahalli idareler genel seçim sonuçları; Yusufeli ilçesi ilçe seçim kuruluna yapılan itirazlardan, gerek CHP gerekse Adalet ve Kalkınma Partisi itirazları sonucunda ilçe seçim kurulu kararlarına göre, her iki partinin belediye başkanlığında aldığı oy; Ak Parti Lehine 4 oy farkla Ak parti önde idi. Daha sonra devam eden süreçte Artvin İl seçim kurulu kararları sonucu, ilçe seçim kurulunca yırtık olması sebebi ile iptal edilen bir adet CHP oyunun geçerli olduğuna karar vermiş, aynı kararlarda CHP diğer bütün itirazları RED edilmiş olmakla, bu sonuçlara göre 3 oy fark ile AK PARTİ Yusufeli ilçesinde belediye başkanlığında önde olduğu anlaşılacaktır. Yani İl Seçim Kurulu karalarına göre de 3 oy farkı devam etmektedir. Ancak il seçim kurulu kararlarını YSK itirazla götürülmesi süreci devam etmektedir.

Bu arada İlçe seçim kurulu kararlarına, Ak Parti Yusufeli ilçe teşkilatı adına itiraza yetkili avukatları olarak bizlerin itirazları henüz il seçim kurulunca ele alınmamıştır. Yani şuan CHP’nin il seçim kuruluna yaptığı bütün itirazlar değerlendirilmiş bir adet yırtık oy geçerli kabul edilmiş diğer bütün itirazları red edilmiş sonucunda 3 oy farkla Ak Parti öndedir. Bizlerin yaptığı itirazlar henüz incelenmemiş dolayısı ile bu itirazlardan kabul edilen olursa 3 fark oyun üzerine eklenecektir. Saygılarımla arz ederim.” İfadelerine yer verildi.

Share
753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?