logo

Yusufeli 2.Off Road Oyunları Yine Nefes Kesti

Derekapı Güreş Etkinlikleri Off-Road oyunlarıyla devam ediyor. Yusufeli Belediyesi tarafından organize edilen Off- Road oyunlarında bugün 34 yarışçı seyircilere heyecan dolu dakikalar yaşattı.

 

İlçe merkezine bağlı Demirçubuk Mahallesi’nde düzenlenen yarışlar S1, S2 ve S3 olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Yusufeli Geleneksel Derekapı etkinlikleri kapsamında ikinci kez yapılan off-road oyunlarına Artvin, Batum, Rize,
Trabzon, Van, Erzurum, Erzincan, Kars İzmit, Murgul, Şavşat, Borçka, Arhavi, Hopa, Ardeşen ve Doğubeyazıt’tan gelen off road kulüpleri katıldı.  Yarışçılarla birlikte ilçe dışından çok sayıda misafir de Yusufeli’ne geldi.

S1 kategorisinde Şavşat Off-Road Kulübü’nden Suat Çelik ve Güleser Çelik birincilik madalyasını, Arhavi Off-Road Kulübü’nden Hikmet Tubikoğlu ve Eren Sönmez ikincilik madalyasını ve Yusufeli Off-Road Kulübünden İbrahim Marincigil ve Yakup Diliyok üçüncülük madalyasını aldı. S2 kategorisinde ise Trabzon Off Road Kulübü’nden Mustafa Güner ve Ali Bulut birinci, Borçka Off-Road Kulübünden  Serdar Merttürk ve Yunus Ertürk ikinci, Şavşat Off Road Kulübünden Sadık Polat üçüncü oldu. S3 kategorisinde ise Borçka Off Road kulübünden Sabri Yapıcı ve Cengiz Okur birinci olurken, Trabzon Off Road kulübünden Gürkan Karadeniz ve Ferdi Usta ikinciliği, Borçka Off Road Kulübünden Serkan Kartal ve Osman Yerlikaya ise üçüncülüğü aldı.

Off Road’un En Çılgınları Ve En İyileri De Seçildi

Demirçubuk Mahallesi’nde off-road yarışları için hazırlanan alanda izleyicilerin nefesini kesen gösteriler yapan off-roadculardan Serkan Demirçelik en çılgın pilot, Mete Okumuş en iyi pilot, en iyi co pilot Şaban Parlak ve en iyi ekip Şavşat Off Road Kulübü seçildi.

Yarışma sonucunda 3 kategorinin birincilerine 3 bin TL, ikincilerine 2 bin TL ve üçüncülüğü alanlara bin TL para ödülü verildi. Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yarışta dereceye girenlere madalyalarını ve plaketlerini takdim ettiler.

Share
606 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?