logo

Yöresel Drama ve Skeç Yarışmasında Enler Seçildi

Yusufeli 7. Okullar arası Yöresel Drama Skeç Yarışmasının ortaöğretim kategorisi yapıldı.

Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ve Derekapı etkinlik programına alınan Yusufeli 7. Okullar arası Yöresel Drama-Skeç Yarışmasının ilk etabında liseler yarıştı.

Bu yıl Okullar Arası Yöresel Drama Skeç Yarışmasının derecelerinde büyük değişiklik yapıldı. Daha önce okullar düzeyinde ödüller verilirken, bu yıl öğretmen, öğrenci ve okul bazında değerlendirme yapılarak yarışmanın dereceleri belirlendi.

Yarışmaya ilçedeki 4 lise katıldı. Yöresel Drama Skeç Yarışmasında en iyi yönetmen ödülünü Kılıçkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü ve aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan Seval Karadeniz aldı. En iyi senaryo ödülünü Yusufeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Çiğdem Yıldırım kazandı. En iyi erkek oyuncu Yusufeli Çok programlı Lisesinden Deniz Alkan, En iyi bayan oyuncu Şehit Salih Hüseyin Parça Lisesinden Ayşe Balcı seçildi. En iyi dekor ödülünü Yusufeli Kılıçkaya Çok Programlı Lisesi ve En iyi kostüm ödülünü Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi aldı.

Yarışmanın ilkokul ve ortaokullar düzeyinde ikinci etabı da yapılacak.

Etiketler: » » »
Share
693 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?