logo

Yontulan Ağaç Yıkılma Tehlikesine Karşı Kesildi 

Artvin Kafkasör yaylasında bulunan mesire alanında vatandaşlar piknik için 100-120 yaşları arasında olduğu tahmin edilen iki asırlık cam ağacını yontunca Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yıkılma tehlikesine karşı kesmek zorunda kaldı.

 

Artvin’in Kafkasör yaylasında bulunan, şehir ormanları mesire alanında Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri iki cam ağacını ağacı kesmek zorunda kaldı. Vatandaşların piknik için gittikleri bölgede ateşlerini yakabilmek için, yaşları 100-120 arasında olduğu tahmin edilen doğal yaşlı iki cam ağacının gövdesi yontarak ateş yakmak için kullanmışlar.

Bu işlem yıllarca, o kadar sık tekrar etmiş ki, 100-120 yaşlarında olduğu tahmin edilen iki cam ağacı devrilme durumuna gelmiş. Artvin Orman Bölge müdürlüğü ekipleri de bölgede tehlike arz ettiği gerekçesiyle iki yaşlı ağacı kesmek zorunda kaldılar.

Piknik için bölgeye gelen vatandaşların her an üzerine düşme tehlikesine karşı iki ağacın kesimi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Bir yandan Artvin’in doğal güzelliklerini korumak için mücadele eden insan, diğer yandan yine doğayı severek ağaçlara çevreye zarar veren insanların yer alması oldukça üzücü.

Türkiye ve Dünyaya çevreye düşkünlüğüyle nam salmış Artvinli, doğal ve özel eşsiz güzelliği içinde yer alan Kafkasör yaylasında böyle bir olayın yaşanması oldukça üzücü. Yüz yıllardır atalarımızdan miras kalan bu doğal güzellikleri korumak bölgede yaşananlar olarak bizlerin görevi.

Etiketler: » » » »
Share
1027 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?