logo

Yol Çöktü, Şoför Canını Zor Kurtardı

Akşam Park ettiği tırının içinde uyurken sabah büyük bir sarsıntı ile uyandı.

Tırın altındaki yol çöktü şoför canını zor kurtardı

Trabzon’dan Ardahan’a gitmekte olan kamyonunu Artvin Merkez Köprübaşı mevkiinde gece park ederek için uyuyan şoför, sabah büyük bir korkuyla uyandı. Talihsiz şoförün tırını park ettiği yolun altı boşalınca tır büyük bir gürültü ile yan yattı. Son anda Çoruh’a düşmezken, aracın içerisinde uyuyan tır şoförü Sezgin Şahin, deprem oluyor korkusuyla uyandığında tırın Çoruh’a doğru yan yattığını ve kaydığını gördü. Son anda yol kenarındaki korkuluk direklerine takılan tır Çoruh’a düşmezken, şoförde canını zor kurtardı.

Edinilen bilgiye göre Sezgin Şahin yönetimindeki 61 K 5831 Plakalı tır, Trabzon’dan Ardahan’a un götürüyordu. Gecenin geç saatleri olması dolayısıyla her zaman yaptığı gibi yine Artvin Merkez’de Köprübaşında yol kenarına aracını park etti. Onun için her şey normal görünüyordu. Aracını kontrol ettikten sonra aracında uyumaya başladı. Sabah 6.00 sıralarında ise büyük bir sarsıntıyla uyandı. Önce deprem oluyor zanneden şoför, Çoruh’a doğru kaymakta olan aracını kurtarmak için büyük bir mücadele verdi. Yol kenarında bulunan korkulukların direklerine takılan tır Çoruh’a düşmezken, aracın şoförü büyük bir korku atlatmış oldu. Olay yerine gelen trafik polisleri hemen olay yerinde güvenlik önlemleri alarak kaza yaşanmasının da önüne geçildi. Yapılan ilk incelemede, tırın park ettiği yerin alt tarafının çöktüğü ve tırında bu yüzden yan yattığı ve de sürüklendiği anlaşıldı.

Tır Şoförü Sezgin Şahin: Şimdi ben kaza mı yapmış oldum.

Artvin’de ilginç bir kaza yaşayan Sezgin Şahin, başından gelenleri anlatırken halen olayın şaşkınlığını yaşıyordu. Olayı anlatan Sezgin Şahin, “20 yıldır arabamı buraya park ederim. Sürekli kullandığım bir park yeri. Sonradan Karayolları tarafından bu bölgede genişletme yapılmıştı. Biz de yine aynı yere park yapıyorduk. Gece aracımı park edip dinlenmeye geçtim. Sabah bir sarsıntı ile uyandım. Baktım aracım Çoruh’a doğru kayıyor, aracın kafasını kurtarmaya çalıştım ama olmadı. Allah’tan korkuluklar vardı da aracımız Çoruh’a düşmedi. Büyük bir korku yaşadım. Deprem mi oldu diye düşündüm. Sonra baktım ki deprem olmamış, arabamın altı çökmüş. Hava iyice açılınca da gördüm ki, park yaptıkları yerin altı tamamen boşmuş. Bu devirde böyle bir şey yapılabilir mi? Bu nasıl park yeriymiş. Bu nasıl inşaat. Karayolları bunu nasıl yapar. Şimdi burada ben mi hatalıyım yoksa Karayolları mı? Şimdi ben kaza mı yapmış oldum. Benim zararımı kim karşılayacak” diyerek yaşadığı şoku ve olayın nedenini anlattı.

Şoförler Odası Üyesi Murat Yıldırım: Biz uyarmıştık

Artvin Şoförler Odası Yönetim Kurulu üyesi Murat Yıldırım’da tır kazasını duyar duymaz bölgeye geldi. Daha önce Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan’ın Karayolları tarafından ilimizde yapılan yanlışları gündeme getirdiklerini hatırlatarak olayı protesto etti. Karayolları tarafından yaşanan bu olaya rağmen herhangi bir yetkilinin olay yerine gelmediğini belirten Murat Yıldırım, “Biz daha önce uyarmıştık. Karayolları teşkilatı yanlış işler yapıyor, diye. Bu bölgeye ilişkin de uyarılarda bulunmuştuk. Dinlemediler ve maalesef bu olay yaşandı. Allah’tan ölüm olayı olmadı. Bu devirde böyle bir inşaat yapılabilir mi? İnsan hayatı bu derece ucuz mu? Burada şoförün ne kabahati var. Yetkilileri bu olaya karşı önlem almaya ve Karayollarının yaptığı tüm çalışmaları incelemeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri de olaya ilişkin soruşturma başlatırken, tırın olay yerinde kaldırılması için de yükünün boşaltılması çalışmaları gerçekleştirildi. Yükü boşaltılan tırın olay yerinden kaldırmak için de uygun bir vincin gelmesi bekleniyor.

Share
1307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?