logo

Yıldızlar Badminton Grup Müsabakaları Başladı

ana_resim

 

2014 – 2015 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında (24-26) Mart 2015 tarihleri arasında Artvin Merkez Spor Salonunda yapılacak olan Yıldızlar Badminton Grup Müsabakaları, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Artvin Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Uğur Beyazkaya’nın açılış konuşması ile başladı.

Beyazkaya konuşmalarında “Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyet Daire Başkanlığı 2015 programında yer alan Yıldızlar Badminton Grup Müsabakalarına hoş geldiniz. Üç gün sürecek olan müsabakalarda, başta antrenörler olmak üzere tüm sporculara başarılar diliyorum. Spor; Sistem, Program, Otorite, Rekor, kavramlarının bir araya gelmesiyle oluşan ve günümüzde yaşamın içerisinde yer alan bir kavramdır. Sporun yaygınlaşması amacıyla yapılan okullar arası spor yarışmaları aslında gelecekte ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil edecek sporcuların seçilme basamağıdır. Gençlerimiz spor yaparken bir yandan da sağlıklı bir vücuda ve zihinde bir beyne sahip olurlar. Yarışmalardaki bir felsefemizde galibiyetin sevinç, yenilginin ise tecrübeden öte olmamasıdır.

3 gün sürecek olan Badminton müsabakalarında siz değerli sporcularımızı Artvin’de misafir etmek bizi memnun etti. Müsabakaların centilmence barış ve kardeşlik dolu geçmesini temenni ediyor ve tüm sporcuları başarılar diliyorum” dedi.

Üç gün sürecek olan müsabakalara Kars, Bayburt, Ağrı, Erzurum, Trabzon, Giresun, Rize, Gümüşhane ve Artvin’den sporcular katıldı.

Share
1412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?