logo

Yıldız Kız Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonluğuna Göz Dikti!

Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’dan Yıldız kız Hentbol Takımına övgü

 

10-15 Mayıs 2018 tarihlerinde Denizli’de yapılan Anadolu Yıldızları Ligi Türkiye Finallerinde Artvin 7 Mart Spor ile Türkiye 3.sü olan Artvin Gazi Ortaokulu Yıldız kız Hentbol takımı oyuncuları ve antrenör Murat Ülker, 4-8 Haziran 2018 tarihlerinde Ordu’da yapılacak olan Okul Sporları Türkiye Finalleri öncesi Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ’ı ziyaret etti.

Artvin 7 Mart Spor kulübü başkanı Murat Ülker yaptığı açıklamada; “Bu başarı Artvin adına bir ilktir. Bu büyük başarı ilimizdeki hentbol potansiyelini, çalışma ve emeğin sonunda hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösteriyor. Bu yıl çıktığı karşılaşmalarda 16 maçtır yenilmeyen takımımız Adana takımına 1 sayı ile yenilip Türkiye 1.ligini son anda kaybetmiştir. Artvin kız Hentbol takımına imkan verilmeli bu takım bozulmadan Artvin’i daha üst düzey kategorilerde temsil etmelidir. Artvin ilinde en başarılı spor branşı hentboldur. Oyuncularımızın tamamı Artvinli sporculardan oluşuyor. 4 oyuncumuz milli takım kamplarına davet edildi. Bu başarımızın ardından Bayanlar Süper Lig takımlarından oyuncularımızdan bazılarına talip olan kulüpler var. Gazi Ortaokulu bünyesinde aynı kadroyla 4-8 Haziran 2018 tarihlerinde Ordu’da yapılacak olan Okul Sporları Türkiye Finallerine katılacağız. Oradaki hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu ve bunu başaracak güçteyiz. Bu başarımızda tüm aşamalarda desteklerini esirgemeyen Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek; “İlimizi başarıyla temsil edip derece yapan Artvin 7 Mart Spor Yıldız Kız Hentbol Takımı oyuncularını ve Antrenör Murat Ülker’i tebrik ederim. Kendilerine her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Tamamı Artvinli gençlerden oluşan sporcular çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını almışlardır. önümüzdeki yıllarda daha iyi dereceler yapıp profesyonel liglerde de ilimizi temsil edeceklerinden şüphem yok. Kendilerine bundan sonraki müsabakalarında da başarılar diliyorum” dedi.

Öte yandan çalışmalarına devam eden Artvin Gazi Ortaokulu Yıldız kız Hentbol takımı 4-8 Haziran 2018 tarihlerinde Ordu’da yapılacak olan Türkiye Finalleri nde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Kayseri, İzmir-1 ve İzmir-2 takımlarıyla karşılaşacak. Türkiye Şampiyonu olmak istiyen ekip, 3 Haziran Pazar günü karayolu ile Ordu iline hareket edecek.

Temsilcimiz Artvin Gazi Ortaokulu Yıldız Kız Hentbol takımına başarılar dileriz.

Share
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?