logo

Yeşil Artvin Derneği Başkanından Açıklama Geldi:

Mücadelemiz Maden Şirketi Cerrattepe’yi Terk Edene Kadar Devam Edecek

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Karahan;  “Artvin halkının haklı mücadelesi maden şirketi Cerrattepe’yi terk edene kadar devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan tarafından yapılan açıklamada; “Bizler Artvin halkının haklı taleplerini iletmek ve Başbakana doğru bilgileri vermek üzere Ankara’ya geldik. Cerattepe ile ilgili ekolojik ve hukuksal durumu kendisine ve sayın bakanları anlattık. Sayın Başbakan bütün bu görüşmeler sonucunda maden şirketinin faaliyetlerinin yargısal sürecin sonuna kadar durdurulduğunu, bu süreç içerisinde ilgili bakanlıklar ve kendisinin bizlerle görüşmeye devam etmek istediğini ifade ederek bir toplantıya yetişmek üzere yaklaşık iki saat sonra aramızdan ayrıldı. Devam eden süreçte üç bakanla görüşmelerimizi sürdürerek talep ve isteklerimizi ilettik. Artvin halkının talebinin şehre yığılan güvenlik güçlerinin çekilmesi ve maden şirketinin Cerrattepe’yi terk etmesi gerektiğini söyledik. Ancak bu taleplerimizle ilgili olumlu bir karar henüz alamadık. Ancak görüşmelerin devam edeceği söylendi. Artvin halkının haklı mücadelesi maden şirketi Cerrattepe’yi terk edene kadar devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Share
5167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?