logo

Yeşil Artvin Derneği 20’inci Yılını Kutluyor

Yeşil Artvin Derneği kuruluşunun 20. Yılında Artvin halkı ve çevrecilerle bir araya geliyor.

Artvin’de çevre sorunları için özellikle Cerattepe bölgesinde çıkartılması planlanan madencilik faaliyetleri için kurulan çevreci dernek Yeşil Artvin Derneği taraflı tarafsız her kitlenin beğenisini kazanmıştır. Kuruluş gününden itibaren Artvin’de çıkartılması planlanan madencilik faaliyetlerine geçit vermeyen Yeşil Artvin Derneği bu gün 20 yaşında.

Yeşil Artvin Derneğinin 20 yıldır mücadele ettiği en büyük sorunun Artvin’i yok edecek olan Cerattepe madencilik konusu olduğu bilinmekte. Bu bölgede çıkartılacak madenin Artvin’i yok edeceği için yoğunluğun buraya odaklandığını, esasında derneğin tüm çevresel sorunlara karşı duyarlı ve hassas olduğu bilinmekte.

Her verdikleri mücadelenin ardından aldıkları zaferle bu güne gelen ve bu zaferi 20 yıldır Artvin halkıyla kutlayan Yeşil Artvin Derneği bu kez kuruluşlarının 20. yılında bir araya gelmeye hazırlanıyorlar. 20 Mayıs 2015 tarihinde saat 19.30’da Doğa Restoranda bir araya gelecek olan çevreciler 20. yıllarını kutlayacak.

Yeşil Artvin Derneği tarafından yapılan açıklamada; “Artvinli hemşerimiz çevre dostumuz Bayar Şahin’inde katılacağı konserle muhteşem bir gece bizleri bekliyor. Geceye herkese açık olurken katılmak isteyenler biletleri Cennet pastanesinden temin edebilecekler” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » »
Share
566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?