logo

Yeni Valimiz Doğanay Görevine Başladı

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Müsteşarlığa atanan Muhterem İnce’nin yerine Artvin Valiliği’ne atanan Ömer Doğanay görevine başladı. Doğanay kendisini karşılamak için Artvin Valiliği önüne gelen bürokrasi, siyaset ve stk temsilcileri ile tek tek görüşürken, kendisine ‘hoş geldiniz’ diyen vatandaşları da ihmal etmedi. Vali Doğanay, makamına geçtiğinde de ilk mesajını verdi. Vali Doğanay, mesajında adalet çerçevesinde Artvin’i yöneteceği oldu.

 

Vali Doğanay, kendisini karşılamak üzere Trabzon’a gelen Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan ile birlikte Artvin’e gelirken, Valilik önünde kendisini bekleyenlerle tek tek görüştü. Ankara’dan havayoluyla Trabzon’a gelen ve ardından karayoluyla Artvin’e gelen Vali Doğanay’ı, Valilik binası önünde Vali Vekili Mehmet Ali Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Vekili Erkan Yazan, Artvin Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsileri, sivil toplum kuruluşlarının temsileri ile vatandaşlar karşıladı. Görüşmeyi tamamlayan Vali Ömer Doğanay, kendisine ‘hoş geldin’ diyen vatandaşları da unutmadı ve onlarla da tek tek görüşerek teşekkür etti. Vali Doğanay, karşılama merasiminin hemen ardından makamına çıkarak ilk mesajını burada verdi. Vali Doğanay, adalet ve açıklık ile Artvin’i yöneteceklerini söyleyerek, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” diyerek ayrım yapmayacağına vurgu yaptı. Kendisine Valilik makamını uygun gören Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a ve İçişleri Bakanı’na teşekkür eden Doğanay, “Artvin’i eğitim, kültür, sağlık ve turizm başta olmak üzere her alanda daha ileriye götürmek için hep beraber üniversitesiyle, belediyesiyle, emniyetiyle, halkıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber yılmadan ve samimiyetle çalışacağımızı huzurlarınızda ifade ediyorum.  Bizden önce başlamış olan hizmetleri inşallah hep birlikte devam ettireceğiz. Adaletle, açıklıkla temel ilkemiz,  “İnsanların en hayırlısı,  insanlara faydalı olandır” düsturudur. İnşallah bu düstur çerçevesinde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Benden önceki bütün görev yapan vali meslektaşlarıma hepsine ayrı ayrı huzurunuzda teşekkür ediyorum. Özellikle burada görev yapan son valimiz, müsteşarımız Sayın Muhterem İnce Beye de buradan teşekkürlerimi arz ediyorum. Hepinize en samimi duygularımla saygılar ve selamlar sunuyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay açıklamalarını tamamladıktan sonra görevine resmi olarak başladığına dayalı ilk imzasını attı.

Share
993 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?