logo

Yeni Cadde Esnafı İftar Geleneğini Devam Ettirdi

Şavşat’ta Yeni Cadde üzerinde işletmecilik yapan esnaflar her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının başlaması ile halka iftar yemeği verdi. Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen yemeğe, Bürokrasi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan ayında bir arada olmak, birlik ve beraberliği ve dayanışmayı pekiştirmek için verilen İftar yemeğine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Garnizon Komutanı J.Yzb. Cüneyt Yüksel, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Ütğm. Kayhan Sercan Haklı, Belediye Başkanı Yardımcısı Özcan Arslan  Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, İlçe Emniyet Amirliğinde görevli komiserler Bünyamin Şeker ve Yüksel Özbek, Gençlik Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever, Belediye Meclisi Üyeleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan En-Ka Market işletmecisi Sedat Seçgin; “Sık sık bu birlik ve beraberliği pekiştirmek için bu tür etkinlikleri yapmamız lazım. Bu etkinlikler bizi birbirimize daha fazla yakınlaştırıyor, kenetliyor. İnşallah bu etkinlikler daim olur. Biliyorsunuz Ramazan ayı kardeşlik, barış ve huzur ayıdır. Birbirimizin arasındaki kardeşliğimiz ve huzurumuz bu ayda daha da artar. İftar yemeğimize katılan, bizlerle beraber olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen iftar yemeğinden sonra Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve beraberindekiler esnaf ve vatandaşlarla sohbet ettiler. Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk iftar yemeğini düzenleyen ve yemeğin verilmesinde katkısı olan esnaflara teşekkür etti.

Etiketler: » » » » »
Share
835 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?