logo

Yeni Bölge Müdürü Başkanlığında İlk Toplantı Yapıldı

 

Artvin Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu başkanlığında yapılan toplantıya,  Bölge Müdür Yardımcıları Muammer Tizi, Ali Uzuncan, Emin Yılmaz,  Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri katıldı.

Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında İşletme Müdürlükleri ve Şube Müdürlükleri yürütülen ormancılık faaliyetleri, gerçekleşmeleri ve genel durumları konusunda sunum yapıldı.

Toplantının açılışını yapan Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu;  “ Verimli olmanın yolu iletişimdir. Birbirimize destekli ve sağlıklı bir şekilde planlama, uygulama ve izleme yapmalıyız. Denetim güvensizlik değildir, otokontroldür. Bakış açınız pozitif olsun, iş hayatında da özel hayatınızda da olaylara olumlu bakın, olumlu düşünün. Duygularınızı değil aklınızı kullanın. Yöneticinin yetki, sorumluluk ve mevzuatları bilmesi lazım, işimizi iyi öğrenelim ve takipçisi olalım. Her birim kendi içinde istişare yapmalı, ortak akıl kullanmalı ve ekip ruhuyla çalışmalı. “Sesinizi değil, Sözünüzü yükseltin. Çiçekleri büyüten yağmurdur, Gök gürültüsü değil.(Hz.Mevlana)”  sözünüz işiniz olsun ki, başarınız da yüksek olsun. Çalışmalarınızla gelirsiniz karakterinizle kalırsınız. Zaman planlaması, hız, verim çok önemli. Zaman planlamasını yaparsak hızlı ve verimli çalışırız. Bilgi en önemli silahtır. Siz bilgili, İlgili ve donanımlı olduktan sonra insanlar size değer verir. Makamlar gelip geçicidir, Bizler makamlara güç vermeliyiz, makamlar bize değil. Kapınızı insanlara açık tutun. Vatandaşa karşı ilişkilerimizde açık olalım, dinleyelim olumlu veya olumsuz taleplere mutlaka cevap verelim. Organizasyonlu ve ekip ruhuyla çalışalım arkadaşlar. Başarı hedeftir. Esas hedef işini iyi yapmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: » » » » »
Share
941 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?