logo

Yazar Yerlikaya’dan Vali Cirit’e ziyaret

Artvinli Yazar Ömer Yerlikaya’nın “Bu Şehrin Delikanlısı” İsimli Romanı Yayımlandı.

Artvin’in seçkin kalemlerinden Ömer Yerlikaya, “Rüzgârlı Tepelerden” sonra “Bu şehrin delikanlısı” isimli romanı yayımlandı. Yazar Yerlikaya,  Vali Cirit’i ziyaret ederek,  romanını bizzat tanıttı ve içeriği hakkında bilgi sundu.

Yazarın önümüzdeki hafta baskıya girecek üçüncü çalışması yine Artvin’i, orman işçisini ve kamyon şoförlerinin yaşamını anlatan bir döneme damgasını vuruyor.  Yazarın geçtiğimiz hafta Cinius yayınlarından çıkan “Bu Şehrin Delikanlısı” isimli romanı Artvin’i her yönü ile ele alan, tanıtan bir çalışma. Bir halk kahramanı “Gürcü Hüseyin”’in yaşam hikâyesinin konu edildiği romanda çok zengin insan ve doğa tasvirleri veriliyor.

Yerlikaya,  bu çalışmasında özellikle kitabının turizm yönünden Artvin’i destekleyici yönde bir çalışma olduğunu, tabiat güzelliklerimizi kendi kültürümüzü, insanımızın hasletlerini öne çıkarmanın yanı sıra romanda kullanılan dil ve akıcılık sayesinde didaktik bir okuma alışkanlığına da katkı sunacağını ifade ediyor.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit ise, kitabı okuyacağını, baskısının, sayfa düzenlemesinin ve kapak tasarımlarının gerçek manada profesyonelce yapıldığını belirterek, Yerlikaya’yı başarılı çalışmasından dolayı tebrik etti.

Vali Cirit, kitabı okullara tavsiye edeceğinin ve “Bu şehrin Delikanlısını” değerlendirmeye alacaklarını ifade ettiler. Ziyaretin sonunda Yerlikaya, imzalı kitabını Vali Cirit’e takdim etti.

Bilindiği gibi Ömer Yerlikaya’nın romanı “Bu Şehrin Delikanlısı”  şehrimizin pek çok noktasında halkımızın beğenisine sunulmuştu.

Etiketler: » » »
Share
596 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?