logo

Yazan, “Amaç Esnaflar Arasından Birlik Beraberlik”

Çarşı Mahallesi’nin genç esnafları Erkan Hoca ile birlikte esnaflar arası dayanışmanın en güzel örneğini veriyor.

Artvin Merkez’de Çarşı Mahallesi’nin genç esnafları gelenek haline getirdikleri kahvaltı programları ile her ay Erkan Yazan önderliğinde bir araya gelerek örnek bir davranışa imza atıyorlar.
Genç esnaflar her ay olduğu gibi bu ayda düzenledikleri kahvaltı programı ile bir araya geldiler. Çarşı Mahallesi’nin genç esnaflarından Adonis Erkek Kuaförü’nün genç işletmecileri Serkan Yapar ve Selçuk Atun ev sahipliğini yaptığı bu ayki kahvaltı programına Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ın yanı sıra Mali Müşavir Mehmet Ülker, Artvin’in 40 yıllık esnaflardan Aspava Tavuk Döner’in 10 yıllık işletmecisi Mustafa Kartal, 15 yıldır Çarşı Mahallesi’nde esnaflık yapan May Garden Çiçekçilik ’in genç işletmecisi Ufuk Karacan ve Adonis Berber’in sahipleri Serkan Yapar, Selçuk Atun ve Adonis Berber’in çalışanları Yunus Coşkun, Furkan Yıldırım VE Serdal Yapar katıldılar.

Artvin Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ile bir araya gelen genç esnaflar düzenledikleri kahvaltı organizasyonunda esnaflar arası birlik ve beraberliğin önemine değindiler.

Siyasi kimliğini bir kenara bırakarak genç esnafların her daim yanında olmayı kendisine ilke edinen Erkan Yazan, genç esnafların özellikle de Çarşı Mahallesi esnafının birlik ve beraberliğinin takdire şayan olduğunu belirterek, “Çarşı Mahallesi’nde genç esnaflarımız var. Başka bir mahalle de bulunmayacak bir samimiyet var. Bizde geçen sene her Cuma günü Cuma Namazı çıkışında esnaf kardeşlerimizle bir araya gelerek tatlı ikramı ederdik. Bugünde berber arkadaşlarımız kahvaltı hazırlamışlar. Muhasebecimiz burada, tavuk dönercimiz burada, çiçekçimiz burada. Biz bu mahallede gelenek haline getirdik hafta da bir olmasa da 15 günde bir ya da ayda bir buluşup esnaf kardeşlerimizle kahvaltı yapıyoruz. Amaç bir şeyler yemek içmek değil bu samimiyeti devam ettirmek. Birbirimizin iyi gününde ve kötü gününde yan yana olmak. Artvin’de siyasete de girmeden önce öğretmen kimliğimle de esnafın her zaman yanında olmaya çalıştım. Onların sorunlarının ve isteklerini dinlemek birlikte olmayı her zaman önemsedim. Biz Artvinliyiz insanları seviyoruz. Netice de esnafın sorunu bizim sorunumuzdur. Onlar Artvin’i ayakta tutuyor. Bizlere de onların her daim yanında olmalıyız. Özellikle genç esnaflarla bir arada olmak önemlidir. Bizde halkın içinde olmak özellikle de gençlerle yan yana olmak en büyük vazifemiz. Bu samimi ortamı yaşatmak için yan yanayız.

Dışarıdan Artvin’e gelen burada yaşayanların birbirlerine ne kadar bağlı olduğunu görmeleri açısından da örnek olacağımızı düşünüyorum. Umarım diğer mahallelerdeki esnaf kardeşlerimizle de her zaman yan yana olmak isteriz” ifadelerini kullandı.

Artvin’in 40 yıllık esnaflardan Aspava Tavuk Döner’in 10 yıllık işletmecisi Mustafa Kartal ise gençlerle bir arada olmanın kendisine mutluluk verdiğini belirterek , “Yaklaşık 10 yıldır Çarşı Mahallesi’nde esnaflık yapıyorum. Arkadaşlarla her zaman iç içeyiz. Birbirimizin dar gününde hep destek olduk. Elimizden geldiğinde dostluğumuzu arkadaşlığımızı devam ettirmek için bir araya geliyoruz. Keşke bütün mahalleler de bizler gibi yan yana olsa” şeklinde konuştu.

15 yıldır Çarşı Mahallesi’nde esnaflık yapan My Garden Çiçekçilik’in genç işletmecisi Ufuk Karacan ise, “Erkan yazan başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz bu programı daha öncelerden de yapıyorduk. Kahvaltı programlarımızı daha önceden de yapıyorduk. Her ay bir esnafımızda toplanıyoruz bir araya geliyoruz. Başkanımız Erkan Yazan’da bizleri yalnız bırakmayıp elinden geldiğince her programımıza katılıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu tür programlar yapmak her zaman bizlere nasip olur” dedi.

Adonis Erkek Kuaförü sahibi Serkan Yapar ve Selçuk Atun da bu tür programların kendileri için önemli olduğunu ifade ederek esnaflarla birlik ve beraberlik içesinde olduklarını açıkladılar.

Kahvaltı programı birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Etiketler:
Share
1051 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?