logo

Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri Piknikte

Artvin İl Müftülüğü ve bağlı ilçe müftülüklerinde önceki yıllarda yaz Kur’an kurslarına katılan öğrenciler ve Artvin sevgi evlerinde kalan çocuklar İl Merkezine bağlı Sümbüllü Köyü mesire alanında piknik yapıp Ramazan ayı ve Yaz Kursları öncesi hem moral depoladılar hem de gönüllerince eğlendiler.

Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun’un organize ettiği pikniğe; Vali Kemal Cirit, il Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Adem Karameşe, PTT Başmüdürü Recep Doğan, Meteoroloji il müdürü Ahmet İnci, Milli Eğitim İl Müdür vekili Abdülcelil Kahveci, İmam Hatip lisesi müdürü İsmail Sancar, Yusufeli müftüsü Hasan Ataç, Ardanuç müftüsü İsmail Göksu, Murgul müftüsü Bahtiyar Kargıoğlu, İlçe vaizleri, il ve ilçelerden gelen Din görevlileri ve aileleri katıldı.

İl Müftülüğünün organizesi ile bir araya gelen öğrencilere piknikte çeşitli yarışmalar tertip edildi. Futbol turnuvası, Halat çekme yarışması, Çuval yarışı, Sandalye kapma yarışı gibi yarışmalar yapıldı. Havanın da güzel olmasını değerlendirerek güzel bir gün geçirdiler.

Yarışmalar sonunda dereceye giren çocuklara İl Müftülüğü tarafından hediyeler verildi.

Özellikle ailelerin kaynaşmasına çocukların da stressiz ve trafikten uzak bir ortamda gönüllerince eğlenmelerine vesile olan piknik programı tüm görevlilerin sonsuz memnuniyetleriyle akşam saatlerine doğru sona erdi.

Artvin il müftülüğü tarafından yapılan açıklamada; “Piknik programımıza katılan tüm görevlilerimize ve ailelerine, programın hazırlanmasında gayretlerini esirgemeyen mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz” denildi.

Share
647 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?