logo

Yaz Kur’an Kursları Açıldı

Artvin il merkezinde Yaz Kur’an Kursları İl Müftüsü Kemal Uçkun’un katılımlarıyla merkez Gazi Ortaokulu’nda yapılan törenle başladı.

İl Müftüsü Kemal Uçkun yaptığı açılış konuşmasında; “bu günlerde iki önemli anı aynı anda yaşamaktayız. Birincisi Mübarek ramazan ayı, ikincisi yaz Kur’an kurslarının başlaması, önemli olan bu iki önemli olayı idrak edebilmektir. Diyanet işleri başkanlığı olarak bu yavrularımıza sahip çıkarak bu önemli iki anı çocuklarımızı sıkmadan eğlenceli bir şekilde yaşatmak ve öğretmek için Yaz Kur’an Kursları açılmıştır” dedi.

Bu kursların çocuklara dini bilgileri öğretme mekânları olduğunu belirten İl Müftüsü Kemal Uçkun, “buradan anne ve babalara seslenmek istiyorum, onları tebrik ediyorum, çocuklarının elinden tutup kurslara götürerek hocalara teslim ediyorlar. Bu sorumluluk sadece bu kadar olmamalı, çocuklarımızı takip etmeliler, camiye gidiyoruz diye başka yerlere gitmelerine müsaade etmemeliler, gündüz kurslarda öğrendiklerini akşam sormalılar. Bize emanet edilen bu yavrularımıza güler yüz tatlı dilli davranarak eğitim vermeliyiz. Böyle davranarak İslam’ı sevdirmeli Kur’an-ı sevdirmeliyiz. Bu durumda bu yavrularımız hocayla barışık olacak, cami ile barışık olacak hayatla barışık olacaktır. Yaz dönemi bu kurslarımızın siz çocuklarımız için, aileleriniz için ve bizler için hayırlı olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yaş grubuna göre özel kitap Kurslarda, yaş grupları dikkate alınarak Başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyaller kullanılacak. Buna göre; 4-6 yaş grubu için; 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Etkinlik Kitabı, 7-14 yaş grupları için; “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” ve “Yaz Kur’an Kursları Etkinlik Kitabım”, 14 yaş ve üzeri için; “Dinimizi Öğreniyoruz 1, 2, 3” kitapları, 18 yaş üzeri için; “Dinim İslam Temel Bilgiler” kitabı kullanılacak. İlk eğitim-öğretim döneminde kayıtlar 13-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak. İlk kurs, 20 Haziran-15 Temmuz tarihinde son bulacak. İkinci dönem kayıtları 11-24 Temmuz’da olacak, 18 Temmuz-5 Ağustos’ta tarihleri arasında kurslar devam edecek. Üçüncü dönem kayıtları ise 01-14 Ağustos tarihleri arasında yaptırılabilecek. Kurslar, 26 Ağustos’ta bitecek.

Etiketler: » »
Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?