logo

Yavuzköylüler Şehidine Sahip Çıktı

Çiçek Nine’nin Torunları Yavuz Köylüler Şehidine Sahip Çıktı

Diyarbakır’da Şehit olan Mustafa Turanlı için köylüleri köylerinden ilçe merkezine kadar yürüdüler.

 

Bir hafta önce Diyarbakır’da şehit olan ve ailesinin Adana’da ikamet ediyor oluşu nedeni ile Adana’da toprağa verilen polis memuru Mustafa Turanlı için ve son günlerde artan terör olayları nedeniyle köylerinden ilçe merkezine kadar yürüdüler.

Köy muhtarlı ve köylülerin organize ettiği yürüyüşe köy halkının tamamına yakını katıldı. Şavşat İlçe Emniyet Amirliği’nin geniş güvenlik önlemleri altında 14 kilometre yolu yürüyerek şehir merkezine gelen Yavuzköylüler; “Her şey vatan için. Kahrolsun PKK. Askere polise uzanan eller kırılsın. Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları eşliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinden ilçe meydanına kadar yürüdüler.

Gruba vatandaşlar alkışlarla destek verdiler

Gruba, yoldan geçen araçlar ile evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Şavşat Ardahan karayolu üzerinden yürüyerek şehir merkezine gelen vatandaşlar ilçe merkezi hükümet konağı önüne gelerek Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundular ve hep birlikte istiklal marşı okudular. Yavuzköylüler şehir merkezine geldiklerinde yol kenarında ve evlerden pencerelere ve balkonlara çıkan vatandaşlar alkışlarla destek verdiler.

 Biz Çiçek Ninenin Torunlarıyız

Kurtuluş Savaşı sırasında Yavzuköylü Çiçek Nine’nin kahramanlık hikâyeleri ilçenin kurtuluş tarihinde yer almaktadır. Köylü vatandaşlar;”Biz sizin yaptığınız hesaplardan anlamayız, korkmayız. Unutmayın bu millet çok ihanet gördü fakat hepsini toprağın altına gömdü. Hesap bilmeyiz ama günü geldiğinde canımızı yakanlardan tek tek hesap sormasını da çok iyi biliriz. Kurtuluş Savaşı zamanında köylülerimizin hatta Çiçek Nine’nin yaptığı kahramanlıkları tarih yazıyor ve herkes biliyor. Unutmayınız ki bizler o insanların torunlarıyız” dedi.

Daha sonra köy imamı burada dua ettikten sonra grup çeşitli sloganlar atarak dağıldı.

Share
766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?