logo

Yaşama Yol Ver Etkinlikleri Devam Ediyor

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü yaşama yol ver etkinliklerine devam ediyor.

Mayıs ayının ilk haftası “trafik haftası” olması sebebi ile Yaşama Yol Ver sloganıyla halkı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Artvin İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Halit Paşa Meydanı’nda ve Valilik önünde stant açıldı.

Ulusal bazda başlatılan kampanyanın tanıtım çalışmaları Artvin’ de de tüm hızıyla devam ediyor. “Acil durumlarda saniyelerin önemli olduğunu unutma!” “Ambulansa yol veriyorum hayat kurtarıyorum” sloganlarıyla başlatılan kampanya çalışması Artvin halkından yoğun ilgi gördü.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü trafik haftası nedeniyle Halit Paşa Meydanı’nda ve Valilik önünde açılan stantta, 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında “Yaşama Yol Ver” sloganı ile halk bilgilendirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ile ortak planlama yapılarak başlatılan yaşama yol ver etkinliği vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi konuyla ilgili temel mesajların halka ulaştırılması için Halit Paşa Meydanı’nda ve Valilik önünde açılan stantlarda trafik polisleri de seyir halindeki araçları durdurarak sürücülere konu ile ilgili bilgilendirme yaptılar.  Trafik polisleri durdurdukları sürücülere bilgi broşürleri ve promosyon ürünlerini dağıttılar.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Abdullah Güleç çalışmalarımız esnasında ziyarette bulunup, çalışmaları yakından takip etti.

 

Etiketler: » »
Share
698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?