logo

Yanan Araç Kafkasör’den İndirildi

Artvin’de Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde maden karşıtı yapılan eylemler sonucunda Kafkasör’den maden şirketinin konteynır ve iş makinelerine geçit verilmeyerek çevreciler bir zafer kazanmışlardı. Zaferin yaşandığı günün gecesinde ise Kafkasör’e çıkarken arızalanan araç yanmıştı. Aracın yakıldığı ileri sürülmüş ve Jandarma tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yanan araçla ilgili yeni gelişme yaşandı. Yaklaşık 5 gündür yandığı yerde bekletilen ve başında jandarmanın nöbet tuttuğu konteynır yüklü vinç akıllardaki bir çok henüz cevap bulamayan bir çok soruyla birlikte Kafkasör’den indirildi.

Kafkasör Cerattepe’de yapılmak istenen madenciliğe karşı gerçekleştirilen eylemler maden şirketine konteynır ve iş makinesi götürmek isteyen araçların Cerattepe’ye çıkışını engellemişti. Eylemler neticesinde 29 Haziran 2015 Pazartesi akşam geç saatlerde konteynırlar ve iş makinesi taşıyan kamyonlar dönüş kararı almış ve bu kamyonlarda ikisi gece geç saatlerde Artvin’den ayrılmışlardı. Bu araçlardan biri arıza yapmış ve Kafkasör’den inememişti. İşte bu araç kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından yakılmıştı. Yanan vinç ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmış idi. Son günlerde ise vincin kontağında çıkan sorun nedeniyle yandığı iddia edilmişti. Aracın yandığı günden bu yana yaklaşık bir hafta geçti ve araç Kafkasör’den Jandarma’nın kontrolünde indirildi.

Vinç jandarmanın kontrolünde Artvin sokaklarından geçirilerek İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Burada yapılacak incelemenin ardından aracın geldiği yere geriye gönderileceği öğrenildi. Konuya ilişkin adli ve idari soruşturma devam ediyor.

Share
872 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?