logo

Vekillerimiz Artvin Merkez’de Oy Kullandı

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Artvin Merkez’de oy kullandı.

Anayasa değişikliği halk oylaması kapsamında Artvin’de oy kullanma işlemi saat 07.00 itibari ile sorunsuz olarak başladı. Artvin’de sandıklar, yapılan hazırlıkların ardından saat 07.00’de oy kullanımına açıldı. Oylarını kullanmak isteyen vatandaşlar, sabah erken saatlerden itibaren sandıklara akın etti.

Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 1003 numaralı sandıkta oy kullanan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Geleceğimiz için Cumhurbaşkanını ve hükümeti milletin belirlediği, hâkimiyetin millette olduğu Güçlü Türkiye için oy kullandık. Herkese hayırlı olsun inşallah” şeklinde açıklamada bulundu.

Oy kullanmak üzere Artvin Gazi İlköğretim okuluna gelen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan oy kullanma işleminin ardından yaptığı açıklamada, “Biraz önce Yurttaşlık görevimizi yerine getirdik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli oylamasında oy kullandık. Türkiye Cumhuriyeti kaderini değiştirecek olan burada oy kullanacak yurttaşlarımızın tercihlerine saygımız sonsuz. 17 Nisan Sabahı hayırlı bir Türkiye’nin yolunu açacağını yürekten inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Edinilen bilgiye göre, Artvin Merkez dahil olmak üzere Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Yusufeli ve Şavşat ilçelerinde Toplamda 608 sandık bulunurken 128 bin 132 seçmenden 108 Bin 520 seçmen oy kullandı. Geçerli oy sayısı 108 Bin 405 oldu. 56 Bin 171 seçmen “Hayır” oyu verirken 50 Bin 20 seçmen de “Evet” oyu verdiği öğrenildi.

Share
688 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?