logo

Vekil Kışla’dan Sert Yorum

Darbe girişiminin yaşandığı ve bu girişimin püskürtüldüğü gecenin sabahına doğra Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, demokrasiye sahip çıkmak için Artvin Belediyesi önünde öfkeli kalabalığa hitap etti. Milletvekili Kışla, darbe girişimini ilişkin olarak yorum yaparken, “Bu ülkeyi bir avuç çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz” dedi.

AK Parti Milletvekili Kışla, darbe girişimini protesto etmek için Artvin Belediyesi önünde toplanan binlerce kişiye hitap ederek darbe girişini sert bir dille protesto etti. Vekil Kışla, “Bugün hepimiz için çok anlamlı bir gün. Belki demokrasi bayramı olarak kutlayacağımız bir gün olacak. Bu bir siyasi parti meselesi değildir. Bu bir memleket meselesidir. Bu bir demokrasi meselesidir. Bu ülkenin geleceği meselesidir. Durumdan vazife çıkarak bu ülkede darbe yapmak isteyenlere bu millet asla geçit vermeyecektir.

Tüm siyasi partiler, AK Parti iktidar partisi olmakla beraber, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu beye, MHP Lideri Devlet Bahçeli Beye demokrasinin yanında yer aldıkları için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın, bütün hemşerilerimizin ve bütün sağduyulu hemşerilerimizin bu akşam gerçekten ciddi bir sınav verme zamanıdır. Hepimiz birlik, beraberlik içerisinde olmak zorundayız. Asla bu bir parti meselesi ya da siyaset meselesi değildir. Ama bu ülkeyi asla yürüyüşünden de demokrasiden de hiçbir güç koparamayacaktır. Onun için bir avuç çapulcuya asla bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Valiliği önünde de toplanan kalabalığa da hitap ederken, darbe girişiminin püskürtüldüğünü ve kısa zamanda bu darbe girişimcilerinin hak ettikleri cevabı alacaklarını söyledi. Burada konuşan Vekil Kışla, meclisi bombalayanlara, Genel Kurmay Başkanı’nı esir almaya kalkanlara bu millet sokaklara çıkarak büyük tepki göstereceğini söyledi. Vekil Kışla’nın konuşmaları sık sık sloganlarla desteklendi.

Etiketler: » » » »
Share
1491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?