logo

Vekil Kışla, Sandık Görevlilerine Yeni Sistem Hakkında Bilgi Verdi

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi İle Her Alanda Gelişim Sağlanacak”

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat ilçesinde Sandık görevlileri ile buluşarak yeni sistem hakkında bilgilendirmede bulundu. Vekil Kışla, yeni sistemin kalıcı istikrar, daha çok daha hızlı icraat, daha çok üretim, daha çok iş, güvenli ve huzurlu Türkiye, Lider ve öncü ülke, güçlü demokrasi, daima hizmet noktalarında büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat ilçesinde Şavşat AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sandık görevlileri bilgilendirme toplantısına katıldı. Burada sandık görevlileri ile sohbet eden Vekil Kışla, 16 Nisan referandumunda ‘Evet’ çıktıktan sonra ülkenin her alanda atılım içerisine gireceğini ve daha güçlü ve huzurlu ülke olacağını belirtti. Vekil Kışla, yeni sisteme ilişkin yaptığı konuşmasında; “ Yeni sistemin birçok alanda ülkemize katkıları olacaktır. Onlar hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Yeni Sistem kalıcı istikrar getirecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, İstikrarı perçinliyor,Güven ve huzuru artırıyor,Demokrasiyi güçlendiriyor,Türkiye’yi güçlendiriyor.

Daha Çok Daha Hızlı İcraat yapılacak: Cumhurbaşkanı ve Hükümet, Daha hızlı karar alıyor,Daha büyük ve etkili icraatlar yapıyor.Dev projeler artıyor,Türkiye daha çok büyüyor,Daha çok gelişiyor.

Daha Çok Üretim Daha Çok İş olacak: Ekonomik büyüme hızlanıyor, 2023 hedefleri için uygun bir zemin oluşuyor.İnsanımız refah ve kalkınmadan daha fazla pay alıyor.Yatırımlar artıyor, yeni iş imkanları doğuyor.Milli gelirimiz yükseliyor.Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmamızın yolu açılıyor.

Güvenli Ve Huzurlu Türkiye Olacak: Hızlı düşünen,Hızlı organize olan,Etkili ve doğru karar veren,Anında uygulamaya geçen, Yeni Hükümet Sistemi, Terörle mücadelemize güç katıyor.Milli savunma sanayimiz büyüyor.Terör örgütlerinin kökü kazınıyor,Mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürüyor.

Lider Ve Öncü Ülke: Lider ülke rolümüzü sürdürüyor,Uluslararası ve bölgesel sorunların çözümünde daha çok söz ve hak sahibi oluyoruz.Çözüm üreten ve garantör ülke olarak bölgemizdeki ağırlığımızı artırıyor,Türkiye’ye yönelik tehditleri bertaraf ediyoruz.

Güçlü Demokrasi: Hükümet ve Meclis uyumlu çalışıyor, hükümet ile Meclis arasında yeni bir uzlaşma kültürü ortaya çıkıyor.FETÖ ve vesayet odaklarını tümden temizliyor, demokrasimizi ve özgürlüğümüzü güvence altına alıyor, demokratik reformlara hız veriyoruz.

Daima Hizmet: Bürokrasi azalıyor, hizmetler artıyor.Daha hızlı ve etkili hizmet için yeni kurumların kurulması kolaylaşıyor,İnsanımızın ihtiyaçları anında karşılanıyor. ” şeklinde konuştu.

Vekil Kışla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Genel Faydalarını Anlattı

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yaptığı konuşmanın devamında Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin genel faydalarını da anlatırken; “ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydalarını kısa başlıklar halinde anlatmayı sürdürelim.

1.Kurulacak hükümete güvenoyunu sandıkta bizzat millet veriyor.Beş yıllık kesintisiz istikrar dönemleri geliyor.

2.Yasama ile yürütme daha sandıkta ayrılıyor.Meclisi de Hükümeti de millet seçiyor.

3.Rejim değil, sistem değişiyor.Üniter yapımız güvence altına alınıyor, Cumhuriyetimiz güçleniyor.

4.İcraatçı Hükümet, Güçlü Meclis geliyor.Hükümet icraat ve hizmet üretiyor.Meclis kanun hazırlayıp çıkarıyor, millet adına Cumhurbaşkanını ve Hükümeti denetliyor.

5.Erken seçim krizleri tarihe karışıyor.Daha akılcı, daha sorumlu bir siyaset anlayışı geliyor.

6.Cumhurbaşkanına, yardımcılarına ve bakanlara cezai sorumluluk geliyor.Meclisin denetleyici yetkileri güçleniyor.

7.Bağımsız ve tarafsız yargı geliyor.Kuvvetler ayrılığı ilkesi derinlik kazanıyor.

8.Askeri yargı kaldırılıyor, asker-sivil ayrımı bitiyor.Vatandaşlarımızın hepsi aynı yargı kurumlarına tabi oluyor.

9.Sıkıyönetim uygulaması tümden kaldırılıyor.Silahlı Kuvvetler Devlet Denetleme Kurulu’nun işleyişi içine alınıyor.

10.Gençlerin demokrasiye ve siyasete katılımı artıyor.Temsilde adalet geliyor.

11.Artan nüfusun Mecliste temsili sağlanıyor.Vatandaşımız kendi ilinde daha fazla temsilciye kavuşuyor. ” ifadelerini kullandı.

Vekil Kışla, ayrıca sandık güvenliğinin sağlanması ve sandık görevlilerinin görev ve sorumlulukları hakkında da sandık görevlilerine bilgi aktardı.

Share
593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?