logo

Vekil Kışla: Ardanuç’da Adliye Yeniden Açılacak

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Ardanuç İlçesi köylerinde coşku ve yoğun ilgiyle karşılandı. AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Ardanuç Adliyesi’nin yeniden açılacağı müjdesini verirken, açıklamasında Ardanuç yarı açık cezaevinin Ardanuç ekonomisini yeniden canlandıracağını ve göçün durmasında ana etken olacağını söyledi. Kışla Ardanuç ilçesinde gördüğü ilgi karşısında memnuniyetini dile getirdi.

 

Ardanuç ilçesine gelen AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, İl Genel Meclisi Üyesi Turgut Güner ve partililerle birlikte Tepedüzü Köyü, Yolüstü Köyü, Boyalı Köyü ve Aydın Köylerine giderek vatandaşlarla bir araya geldiler.

Adliye Ardanuç’a Gelecek

Köy gezilerinde vatandaşlar ile bir araya gelen Milletvekili İsrafil Kışla yapılan sohbetlerin ardından açıklamalarda bulundu. Kışla açıklamalarında Ardanuç halkına büyük bir müjde verdi. Kapanması ile Ardanuç halkını üzüntüye boğan ve hatta muhalefet partileri tarafından seçim malzemesi olarak da kullanılan Ardanuç Adliyesi’nin yeniden açılmasına ilişkin Milletvekili Kışla tarafından müjde verildi. Milletvekili Kışla, Ardanuç ilçesindeki yatırımlara ilişkin değerlendirmelerinde bulunduğu açıklamasında; “Bu güne kadar ne  söz verdiysek yapıldı. 2017 yılında Ardanuç’ta asfaltsız köy yolu kalmayacak. Yapamadığım işin sözünü vermedim, verdiğim her sözünde arkasında durdum. Ardanuç ilçemize Açık ceza evini getireceğim. 500 bin TL’ye arsa kamulaştırma yapıldı. Projeleri tamamlanıyor ve gelecek yıl inşaatına başlayacağız. Hiç bir milletvekili kendi bölgesnde her hangi bir kurumun kapanmasını istemez. Açık cezaevinin yapılmasıyla adliye Ardanuç’a geri gelecek, Açık cezaevini istememdeki asıl amaç budur. Benim boyumun borcudur, Adliye Ardanuç’a gelecek. Açık ceza evi ile birlikte ilçemiz de 60 tane lojman yapılacak” dedi.

Açık Cezaevi Ardanuç’u canlandıracak

Açıklamalarına devam eden Milletvekili Kışla “Açık ceza evi Ardanuç’un canlanması için en önemli kurum olacak. Ardanuç kaybettiğinden daha fazlasını kazanacak. AK Parti verdiği her sözü yaptı. Bakın çok modern bir Kaymakamlık binası yapılıyor. Benim hedeflerim var, suyu olmayan köy kalmayacak, köy yollarının beton ve asfalt çalışmaları devam edecek. İlimizde 360 köy var, her köye gidemezsem de zaman zaman muhtarlarla bir araya gelerek toplantılar yapıyorum ve köylerin sorunları hakkında bilgi alıyorum. Bir taraftan Artvin’e yatırım getirmeye, bir taraftan da köylerin sorunlarını çözmeye çalışıyorum. Milletvekili olduğum zaman Artvin’in yol işleri %11’lerdeydi, Kars iliyle birlikte son sıralardaydı ama 4 yıl içinde ben bunu %50’lere çıkarttım. 4 bin 500 km köy yol ağlarımız var” dedi.

Artvin’e 13 Yılda 13 katrilyon

AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında yapılanları anlatan Kışla, 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Artvin’de 13 katrilyonluk yatırım yapıldığına vurgu yaptı. Kışla açıklamasının son bölümünde, ” Önümüzde bir seçim var. Asıl kararı sizler vereceksiniz. İlçemizin, İlimizin ve Ülkemizin geleceği için AK Parti hükümetine ihtiyacımız vardır. 13 yıldır AK Parti milletine sahip çıkıyor ve iç içe yaşıyor şimdi 1 Kasım’da partimize sahip çıkalım. AK Parti’nin 13 yılda yaptığı yatırımlar ortadadır, 13 yılda sadece Artvin’e 13 katrilyon yatırım getirildi. Yapılan yollar, hastaneler, okullar, saymakla bitmeyecek yatırımların devamı için AK Parti hükümetine ihtiyaç vardır” dedi.

Share
2175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?
#

Vekil Kışla: Ardanuç’da Adliye Yeniden Açılacak” için 1 yorum

  1. Talat : diyor ki:

    Adliyeyi önce kapatacaksın , sonra açacağım diye oy isteyeceksin. Biz de koyunuz zaten, yedik.