logo

Vefa Haftasında Huzurevi Ziyareti

Hopalı Öğretmen ve Öğrencilerden Huzur Evi Ziyareti.

 

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi, değerler eğitimi çalışmaları kapsamında “Vefa Haftası “na uygun olarak Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti gerçekleştirmiştir.

Okulun; Tarih Öğretmeni Songül Yıldız, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Betül Kılıç, Okul Rehber Öğretmeni Serpil Karaosmanoğlu, Müdür Yardımcısı Emrah Örnek’in ve  11/C sınıfından 9 öğrencinin katılımı ile  Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´ne ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Kurum müdürü ve görevli hemşireler okuldan gelen ekibe; kurumda kalan yaşlı sayısı, yatalak hasta mevcudu, kurumun tarihi ve gerçekleştirdikleri etkinlikler ile fiziki koşullar hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Değerler eğitimi kapsamında “Vefa Haftası” göz önünde bulundurularak öğrencilerimizin huzurevindeki yaşlılarımız ile samimi bir ortamda yan yana gelmeleri sağlanmıştır.

Ziyarete katılan  öğretmenler ve öğrenciler merkezde ki yaşlılar ile birebir sohbet etme imkânı bulmuş onların yaşam koşullarını bizzat kendilerinden dinleme imkânı bulmuştur.

Vefa duygusunun önemi bu ziyaret ile bir kez daha anlaşılmış ve tüm yaşlılarımıza gereken özen gösterilmiştir. Ayrıca Yatağa bağlı olarak yaşayan yaşlılarımız da odalarında ziyaret edilmiştir.

Ziyaretin gerçekleşmesine destek veren Okul Müdürü Serkan Bektaş, Müdür Yardımcısı Levent Gülser, ile geziye katılan Müdür Yardımcısı Emrah Örnek ‘e, öğretmenlere ve öğrencilere bu örnek çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Share
1506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?