logo

Ve O Heykel Açılıyor

Artvin Belediyesi tarafından Halitpaşa Kavşağı’na farklılık katması için tasarlanan Sarı Çiçek figürlü heykel 19 Nisan 2016 Salı Günü (Bugün) açılıyor. Heykelin açılması ile birlikte Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin bir projesi daha gerçekleşirken, Halitpaşa Meydanı Yeni İmajıyla görücüye çıkıyor.

halitpasa

Halitpaşa Meydanında Artvin Belediyesi tarafından yürütülen peyzaj ve trafik akışını rahatlatma çalışmaları kapsamında geçtiğimiz gün yerine monte edilen Halk Oyunları heykeli yarın açılışı yapılarak hizmete alınıyor.

19 Nisan Salı günü saat 17.30’da açılışı yapılacak olan Halitpaşa Meydanı ve 3 metre çapında aydınlatmalı dönerli platform üzerine Artvin Halk Oyunları kıyafetli, Sarı Çiçek figürlü heykel kentimize estetik görüntü katacak.

Trafik akışını rahatlatmak ve büyük araçların rahat bir şekilde dönüş sağlayabilmeleri için takriben 7,00 metre çapında ki süs havuzu geçtiğimiz aylar içerisinde Belediye Başkanlığınca sökülüp geniş bir alan kazandırılmıştı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Halkoyunları Federasyon Başkanı Gürhan Ozanoğlu’nun katılımıyla yapılacak olan açılışa tüm Artvin halkı davet edilirken, açılışın kalabalık bir halk katılımı ile birlikte gerçekleşmesi bekleniyor.

Etiketler: » » »
Share
1300 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?