logo

Ve CHP’de Büyük Sürpriz

 

Oya Arkadaş, Artvin Milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı

7 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili seçimleri için adayını Merkez Yoklaması ile belirleyeceği Cumhuriyet Halk Partisi’nde sürpriz gelişme yaşandı. CHP Artvin’de Merkez yoklaması kararı alması kulislerde isimleri geçen bazı isimlerin şimdilik geri adım atmasını sağlarken, bu karara rağmen sürpriz bir isim CHP’den Artvin Milletvekilliği için aday adayı başvurusu yaptı. Uzun yıllar Artvin’de Türk Telekom Müdürlüğü yapan Oya Arkadaş, CHP’den Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Artvin’in sevilen simalarından biri olan Oya Arkadaş, başarılı kamu görevinin ardından kurumun özelleşmesinin ardından da yine İl Telekom Müdürlüğü görevinde bulunmuştu. Artvin’in sosyal hayatında da etkinliği ile tanınan aslen Ardanuçlu olan Oya Arkadaş’ın aday adayı olması dengeleri değiştirebilir yorumlarına neden oldu. Arkadaş’ın CHP Genel Merkezi’ne aday adaylığı başvurusu yaptığı ve kısa süre içerisinde de açıklamalarda bulunarak aday adaylığının nedenlerini ve hedeflerini anlatması bekleniyor.

Oya Arkadaş kimdir?

Artvin’in Ardanuç ilçesinde 6 kız,1 erkek olmak üzere 7 çocuklu bir ailenin 5 numaralı kızları olarak 1967 yılında dünyaya geldim. Babam terzi, annem ev hanımı olup,kısa sürece önce ikisini de kaybettim.Bütün kardeşlerim üniversite mevzunudur. Eşim Ercan Arkadaş’ta Ardanuçlu olup, 20 yılı aşkın süredir memleketimizde serbest veteriner hekimlik yapmaktadır.15 ve 11 yaşlarında 2 oğlumuz vardır.

İlk, ortaokulu ve  lise öğrenimimi Ardanuç’ta tamamladıktan sonra,1985 yılında lise birinciliği kontenjanı ile Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girdim. Okulumu 1989 yılı haziran döneminde birincilikle bitirdikten sonra aynı yıl PTT Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda bitirdiğim okulumda yüksek lisans yaparken, tez hazırlama aşamasında evlilik yapmam nedeniyle tezimi yarıda bırakmak zorunda kaldım.

Genel Müdürlükte çalıştıktan sonra eşimin yedek subay olarak Artvin’e gelmesi dolayısıyla memleketimde hizmet yapmak için kendi isteğimle 1994 yılı Ekim ayında Artvin’e tayin olarak, Şebeke Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Tamamen yöneticilerimin takdiri ile sırasıyla Çoruh Telekom Müdür Yardımcısı, Çoruh Telekom Müdürü, İl Müdür Yardımcısı ve 2006-2015 yılları arasında da Artvin İl Telekom Müdürü olarak görev yaptım. Uzun yıllar Türkiye genelinde Telekom da tek bayan il müdürü olarak görev yaptım. 30.01.2015 tarihinde kendi isteğimle emekli oldum.

Çalışma hayatım boyunca çok sayıda kişisel gelişim eğitimlerine katıldığım gibi, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda daha bilinçli hareket etmek adına 2014 yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgesini aldım. Aynı zamanda yaşadığım toplumu iyi anlamak adına Açık öğretim Sosyoloji bölümündeki öğrenciliğim halen devam etmektedir.

Share
2749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?