logo

Ve Artvin Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonu

Artvin Halkoyunlarında bir Türkiye Şampiyonluğu daha kazandı. Erzurum’da düzenlenen Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası’nın geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde, Artvin temsilcisi Artvin Anadolu Lisesi ekibi birincilik elde etti.

Erzurum Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonada 12 takım mücadele etti. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Erzurum Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle gerçekleştirilen şampiyonada Seyhan Belediyesi Spor Kulübü, Artvin Arhavi Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi, Aydın Kuşadası Elifname, İstanbul Armes Halk Oyunları, Ankara Sanat, Van Gençlik Merkezi, Kütahya Gediz Mustafa Necib Alayeli, Artvin Anadolu Lisesi, Samsun İlkadım Belediyesi, Malatya Gençlik Derneği ve Kars Gençlik Spor Kulübü oyuncuları hünerlerini sergilediler. Merkez hakem kurulunun değerlendirmesi sonucu temsilcimiz Artvin Anadolu Lisesi ekibinin 91.22 puan ile şampiyon olduğu açıklandı. Şampiyonluk haberini ekibimizin yöneticisi ve ekip oyuncuları tarafından büyük bir coşku ile kutlandı.

Yarışmada Aydın Kuşadası Elifname ekibi ikinci, Kütahya Gediz Mustafa Necib Alayeli ekibi de üçüncü oldu. Türkiye Gençler Şampiyonu olan ekibimiz şampiyonluğu açıklandıktan sonra zafer coşkusunu doyasıya yaşadı. Haberin Artvin’de duyulmasının ardından ekip çalıştırıcıları, okul yöneticileri ve halkoyunları ekibi oyuncularına tebrik telefonları yağdı.

Eğitmen Murat Altuntaş: Sevincimiz büyük

Erzurum’da Türkiye şampiyonu olarak ilimizi gururlandıran Artvin Anadolu Lisesi ekibinin eğitmeni Murat Altuntaş, sıcağı sıcağına açıklamada bulundu. Sevinçlerinin büyük olduğunu ifade eden Altuntaş, “Ekipçe çok mutluyuz. İyi bir çalışma dönemi geçirdik ve emeğimizin karşılığını aldık. Ayrıca bize yarışma da destek olan Erzurum’da üniversite okuyan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.

Etiketler: » » »
Share
5497 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?