logo

Varan Ailesinin Arka Arkaya İkinci Büyük Kaybı

Artvin Genç Delikanlılarından Arif Varan’ın acısını yaşıyor.

 

Artvin’in köklü sülalelerinden Varan Ailesi bir hafta içerisinde ikinci büyük acıyı yaşıyor. Kısa bir süre önce annesi Bilge Varan’ın ardından Arif Varan’da geçirdiği rahatsızlığın ardından vefat etti.

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Artvin Barosu eski başkanı İzzet Varan’ın kardeşi, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Sedat Varan, Gazeteci Hatice Nur Ersöz ve CHP Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Saraç’ın kuzeni Arif Varan, geçirdiği beyin tümörü rahatsızlığı sonucunda tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde 3 Ekim 2016 Pazartesi günü sabaha karşı 2 sıralarında yaşamını yitirdi. Bir hafta önce anneleri Bilge Varan’ı toprağa vererek büyük bir acı yaşayan İzzet ve Orkun Varan kardeşler şimdi de kardeşleri Arif Varan’ı kaybetmenin acısını yaşıyor. Artvin’in genç delikanlılarından bilinen, Artvin’de yaşadığı dönemlerde ilimizin en tanınmış isimlerinden biri olarak bilinen Arif Varan’ın aramızdan zamansız olarak ayrılması büyük bir üzüntü ile karşılandı. Varan ailesinin bir hafta arayla ikinci büyük acı yaşaması karşısında Arif Varan’ın ölüm haberini alanlar Varan ailesine taziyelerini ilettiler. Bu ani ölüm haberi ilimizde büyük bir şok olarak değerlendirilirken, evli ve bir çocuk babası olan Arif Varan’ın İstanbul’da toprağa verileceği öğrenildi.

Arif Varan, bugün toprağa verilecek

Henüz genç sayılacak bir yaşta 54 yaşında vefat eden Arif Varan, çevresinde yaşam doluluğuyla tanınıyordu. Tanıdığı herkes tarafından sevilen ve tam bir Artvin beyefendisi olarak tanınan Arif Varan’ın cenazesinin İstanbul‘da defin edileceği öğrenildi. Aile tarafından yapılan açıklamada bir hafta arayla arka arkaya yaşadıkları ikinci büyük acının üzüntüsü içerisinde oldukları ve Arif Varan’ın kaybı nedeniyle kendilerini arayan soran ve bizzat gelen herkese teşekkür ettikleri ifade edildi. Arif Varan’ın 3 Ekim 2016 Salı günü Karacaahmet Şakirin Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakip Çekmeköy Yeni Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defin edileceği açıklandı.

Ölümüyle büyük üzüntü yaratan Arif Varan, Ebru Varan ile evli ve 18 aylık Deniz Varan’ın babasıydı.

Share
3137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?