logo

Valilik’ten Cerattepe Açıklaması

Artvin Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bugün (16 Şubat 2016) akşam saatlerinde, Artvin’de 15 Şubat Pazartesi akşamından bu yana devam eden gerginlikle ilgili yazılı açıklamada bulundu. Valilik tarafından kamuoyunda ve sosyal medyada yer alan bazı haberler yalanlanırken, Artvin halkı sağduyuya davet edildi.

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama da; “Bugün sabah itibariyle ilgili firma tarafından işletilmesi planlanan Cerattepe Bakır Maden sahasına gitme talebi doğrultusunda hem vatandaşlarımızın ve hem de ilgili şirketin güvenliğini sağlamak üzere, kolluk güçlerimizin refakatinde bir çalışma yürütülmüştür.

Vatandaşlarımız şundan emin olmalıdır ki, Valiliğimizce hiçbir hukuksuzluğa asla müsaade edilmediği gibi, yapılan işlemlerde de tamamen yasal sınırlar içerisinde hareket edilmektedir.

Yine bugün bazı internet siteleri, haber portalları ile bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Artvin Milletvekili Sn Uğur Bayraktutan tarafından açıklandığı ve Sayın İçişleri Bakanımız Efkan ALA’ya izafeten söylemlendirilen “Vurun Geçin” gibi bir tabir ya da talimat asla Valiliğimize iletilmemiştir ve yalandır.

Vatandaşlarımızın kamu düzenini bozacak herhangi bir hususa meydan vermeyeceklerini bilmekle beraber, sağduyulu bir yaklaşım içinde bulunmaları hassaten önemlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » »
Share
6769 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?