logo

Vali Twitter’dan Açıkladı

Vali Cirit“Sağlık Çalışanı Nöbeti Nezarette Geçirdi” olayına açıklamada bulundu

 

Artvin Valisi Kemal Cirit, Kafkasör Festivali’nin ikinci günü bir sağlık memuru ile polis memuru arasında yaşanan olaya ilişkin kamuoyunu aydınlatmak amacıyla Twitter’deki kendi sayfasından açıklamada bulundu. Vali Kemal Cirit, konuya ilişkin idari soruşturmanın başlatıldığını, konunun tüm detayları ile araştırılacağını ve idari soruşturma nedeniyle de polis memurunun görev yerinin değiştirildiğini açıkladı..

Artvin Kafkasör Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Cengiz Kurtoğlu konserinde görevli olarak bulunan 112 personeli 112 komuta kontrol merkezinin onayı ile olay yerinden ayrılmak istemiş. Olay yerinde bulunan polisin henüz program bitmedi, gidemezsiniz ifadesi üzerine sağlık çalışanı O.Y. ve polis memuru İ.A. arasında tartışma çıkmıştı.

Bunun ardından nöbetçi 112 acil sağlık hizmetleri personeli O.Y. geceyi karakolda geçirmiş. Sabah 06.00’a kadar nezarette kalan O.Y. nöbet görevini yerine getirememişti. Sorumlu olduğu 2. Nolu acil sağlık hizmetleri istasyonundan sağlık çalışanı olan O.Y. geceyi nezarette geçirdiğinde dolayı istasyon görevini icra edememişti. Aynı gece 04.00 sıralarında istasyona iki dakika mesafede bulunan bir evden gelen ihbara sağlık çalışanı nezarette olduğundan başka bir ekip olaya müdahale etmek zorunda kalmıştı. Yaşanan bu olayın ardından kendisinin polis memuru tarafından darp edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Artvin Valisi Kemal Cirit, twitter aracılığıyla bir açıklamada bulunarak konunun takipçisi olacağını ifade etti. Vali Kemal Cirit, attığı twitter’lerde “Yaşanan talihsiz vakıa için Adlî aşama ile birlikte İdari soruşturma da bugün itibariyle başlatılmıştır. Herkes şundan emin olmalıdır ki Adil ve hakkaniyetli bir sonuç için duruşumuz hiç değişmeyecektir. Birlikte görev îfâ eden her iki kurumumuz da Vatandaşa hizmet noktasında eşit, etkin ve zamanında ve kişisel egolardan uzak olarak görev yapmak durumundadırlar. Ve bunun da takipçisi oluruz… Değil şiddete emaresine bile müsamaha göstermeyiz…Sonuçtan haberiniz olacaktır. Bu arada İlgili Emniyet görevlisinin görev yeri değiştirilmiştir. Tüm Kurumlarımız ve görevlileri (bizler dahil) hizmet üretmek için vardırlar, Sorun çıkarmak için değil! Kısa açıklamamız budur, Saygı ile..” ifadelerini kullandı.

Sağlık Sen’de olaya ilişkin açıklama yaparak takipçisi olunacağını açıklamıştı

Olayla ilgili Sağlık Sen Artvin İl Temsilcisi Fehmi Er yazılı bir açıklama yayınlamıştı. Er yaptığı açıklamada, “11.06.2015 tarihinde Artvin Belediyesinin vermiş olduğu konserde ambulansla acil sağlık hizmeti görevini yapan sağlık personellerine, konserin bitiminden sonra istasyondaki görev yerine gitmek isterken Artvin Emniyetinde görevli bir komiser tarafından benim iznim olmadan görev yerini terk edemezsiniz 10-15 dakika burada kalmak zorundasınız diyerek görev başındaki arkadaşlarımızı orada alıkoymaya çalışmış, bunun üzerine arkadaşlarda duruma tepki göstererek başka görevlerinin olduğunu burada görevlerinin bittiğini diğer görevlere gitmeleri gerektiğini komisere anlatmalarına rağmen, komiser sağlık personellerinden birini ambulansın yanından alarak karakola götürmüş götürürken de arkadaşımıza darp ve güç kullanarak sabah saat 05.30 ya kadar savcı gelip tutanak tutulacak gerekçesiyle arkadaşımızı gereksiz yere hem görevinden alıkoymuşlardır, hem de güvenlik güçlerine yakışmayacak tarzda davranışlarda bulunarak kendi görevini kötüye kullanarak karakolda alıkoymuştur. Emniyet görevlisinin yapmış olduğu bu tutum ve davranışı bir devlet memuruna yakıştıramadığımızı ifade ederek Memur- Sen ve Sağlık Sen Yönetim Kurulu olarak bu talihsiz olayı kınıyor bir daha bu konunun gerçekleşmemesini temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verilmişti.

Share
1018 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?
#

Vali Twitter’dan Açıkladı” için 2 Yorum

  1. artvinli : diyor ki:

    Polisin yerini değiştirmeden önce açığa alınması gerek ki ayni aymaz ce artistliği diğer feto örgütçüleri yapmasın

  2. Metin : diyor ki:

    Tabiki bir polisin yaptığı tüm polis camiasını kapsamaz ama, biz kimlik sorgulama için durdurup tespih sallayan polis bile gördük çok şükür.