logo

Vali Muhterem İnce İlk İlçe Ziyaretlerini Gerçekleştirdi

Son Valiler Kararnamesi ile Artvin’e atanan Vali Muhterem İnce, ilk ilçe ziyaretini Arhavi ve Hopa ilçelerine gerçekleştirdi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün ile birlikte Arhavi ilçesine giden Vali İnce’yi kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, daire amirleri ile vatandaşlar karşıladı.

Vali İnce, İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek, ilçenin sosyo-ekonomik ve sorunları hakkında Kaymakam Şeref Aydın’dan bilgi aldı.

Ardından Vali İnce ve beraberindekiler Hopa ilçesine giderek, İlçe Kaymakamlığını ziyaret etti. Vali İnce’yı kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Vali İnce, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’dan ilçenin genel yapısı ve sorunları hakkında brifing aldı. Kaymakamlıktan yaya olarak ayrılan Vali İnce, cadde üzerindeki bazı esnafları ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına iadeyi ziyaret gerçekleştiren Vali İnce’yi Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek, odalarının kuruluş ve faaliyetleri hakkında Vali İnce’ye bilgi verdi.

Son ziyaret ve incelemesini Türkiye’nin Kafkas ülkelerine açılan ve yılda yaklaşık 7 milyon kişinin giriş-çıkış yaptığı Sarp Sınır Kapısı’na gerçekleştiren Vali İnce, bir süre gümrük sahasında incelemelerde bulunarak, kapının işlevi hakkında gümrük yetkililerinden bilgi aldı.

İlçe ziyaretlerinin ardından kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İnce, “Arhavi ve Hopa ilçelerimizi tanımak, mevcut sorunlarını yerinde görmek ve çözüm önerileri üretmek ve tanımak istedim. Sahilde bulunan her iki güzel ilçemizi daha da yaşanabilir hale getirmenin yanı sıra burada yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmenin gayreti ve çalışması içerinde olacağız. Her iki ilçemizin turizmden hak ettiği payı alabilmesi noktasında neler yapabileceğimizi ilçe yetkilileri ile istişarede bulunduk. Hopa ilçemiz ticaret ve sanayisinin yanı sıra ülkemizin Kafkas ülkelerine açılan en önemli kara hudut kapısına sahiptir. İlçe kaymakamlığını ziyaret ederek ilçenin genel yapısı ve sorunlarını içeren detaylı brifing aldım. Ardından Hopa Ticaret ve Sanayi Odasına iade’yi ziyaret gerçekleştirdim. İlçenin ticaret potansiyeli ve oda üyelerinin karşılaştığı sorunları dinleyerek, bilgi alış verişinde bulunduk. İlçe esnafını ziyaret ederek, bir süre sohbet etme fırsatı buldum. Son olarak Sarp Sınır Kapısı’nı ziyaret ederek, gümrükte sürdürülen çalışmaları kendi gözümle yerinde inceledim. Sınır kapısından giriş-çıkış yapan ziyaretçilerin kapıda karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik yapabileceğimiz çalışmalar hakkında gümrük yetkililerimizle birlikte istişarede bulunduk. Kapıdan giriş ve çıkış yapan araç sürücüleri ile vatandaşların geçişlerini daha da hızlandırmak ve kuyrukları azaltmak amacıyla bazı çalışmalar içerisinde olacağız “diye konuştu.

AVBM

Etiketler: » »
Share
2349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?