logo

Vali İnce’den, Taziye Ziyareti

 

Vali Muhterem İnce, Artvin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Harekât Şube Müdürlüğünde Müdür Vekili olarak görevliyken geçici görevle Diyarbakır’a giden ve Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın (40), ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Vali İnce beraberindeki eşi Beyhan İnce Hanımefendi, Vali Yardımcısı Ali Doğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe, İl Müftüsü Kemal Uçkun ile birlikte Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 31 Mart 2016 tarihinde şehit düşen Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın Merkez Seyitler Köyü’ndeki evine geldi.

Vali İnce ve beraberindekiler, şehidin öğretmen olan eşi Fatma Aktaş’a ve ailesine “başsağlığı” diledi.

Saldırıda şehit düşen polis memurlarına Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır dileyen Vali İnce, devletin her zaman gazilerin ve şehit ailelerinin yanlarında olacağını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Ziyarette, din görevlilerince Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Yaklaşık 16 yıl önce mesleğe başlayan ve Afganistan ve Libya’da da görev yapan Aktaş’ın, Diyarbakır’daki görevinin 17’nci gününde yaralanmıştı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde 31 Mart 2016’da, terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışmalar için Diyarbakır’da geçici görevlendirilen personelin içinde bulunduğu servis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirilmişti. Patlamada 7 polis şehit düşmüş, 15’i polis 30 kişi de yaralanmıştı.

AVBM

Etiketler: » » » »
Share
1497 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?