logo

Vali İnce’den Personeline İftar

Artvin Valisi Muhterem İnce, Valilik personeli ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen iftar yemeğine, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Duman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Valilik birim müdürleri ile personeli katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Artvin Valisi Muhterem İnce, son valiler kararnamesi ile Artvin Valiliği görevine atandığını ve görevinin dördüncü gününde valilik çalışanlarıyla iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İç İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmadan önce burada görev yaptığı çalışma arkadaşlarına son kez çalışma arkadaşları dediğini seslendiğini belirten Vali İnce,” Bugünde yeni görevimde sizlere çalışma arkadaşlarım diye sesleniyorum. İnşallah bu güzel şehrimizde sizlerle birlikte güzel hizmetler gerçekleştiririz” dedi.

İftar yemeği öncesinde maddi durumu iyi olmayan bir aileyi evinde ziyaret ettiğini belirten Vali İnce,” Maddi durumu iyi olmayan aileyi evinde ziyaret ederek, bir süre sohbet ettik. Sorunlarını dinledik. Aileye Valiliğimiz Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfından maddi yardım yapıldığını öğrendim. Bakıma ihtiyacı bulunan eski evin oturma odasının başköşesinde şanlı Türk Bayrağımızın asılı olduğunu gördüm. Bu durumdan çok etkilendim ve bu anlamlı davranışlarından dolayı ailemizi tebrik ettim” diye konuştu.

Aileye kendisinden bir talepleri olup olmadığını sorduğunu ve aldığı cevap karşısında çok etkilendiğini kaydeden Vali İnce,” Maddi durumu bizlerden daha kötü olan aileler var diyerek teşekkür ettiler. Herhangi bir şeye ihtiyacımız yok. Devletimiz zaten bizlere gerekli olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapıyor. Allah devletimizi ve sizleri başımızdan eksik etmesin.” İşte bu düşünce ve fikirler çok önemlidir.  Artvin’in maddi durumu iyi olmayan ailelerinden birisinin böyle devletini ve milletini düşünmesi beni çok etkiledi ve kendileriyle gururlandım. İşte böyle güzel ve onurlu insanlara devlet olarak hepimizin hizmet etmesi biz kamu çalışanları olarak hepimizin hizmet etmesi bir şereftir, onurdur ve gururdur. Dolayısıyla siz kamu çalışanlarından tek arzum en fazla çalışan, mesai sarfeden ve vatandaşa hizmet eden kurumun Valilik personeli olmasını istiyorum. Zaten görevinizi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Ama daha fedakar daha özverili bir şekilde hizmet üretmenizi ve çalışmanızı arzu ediyorum” diye konuştu.

Tüm vatandaşların ve kamu çalışanlarının yaklaşan Ramazan Bayramını da kutlayan Vali İnce,  iftar programı sonunda, valilik çalışanları ile bir süre sohbet etti.

AVBM

Etiketler: » »
Share
1423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?